fbpx

Rok Szczura – Alternatywna Lista Lektur

utworzone przez sty 28, 2021Wychowanie przez kulturę i sztukę

⛪Młoda dziewczyna siedzi w pustym kościele. Właśnie skończył się pogrzeb jej matki.⚰ Za progiem czeka na nią zderzenie z nową rzeczywistością rodziny, nastoletniego życia i problemów, o których nie mówi się w szkole😞.
Rok Szczura to książka, którą zdecydowanie możemy polecić młodzieży.✅🔝
O świetnych książkach rozmawiamy ze Staszkiem Dutką, który przedstawia tę niezwykłą pozycję od strony wartości i skomplikowanego życia młodzieży. Posłuchajcie o Roku Szczura, Clare Furniss 🐁🐀 z Alternatywnej Listy Lektur, o której więcej przeczytasz tutaj .
▶Pełna wersja rozmowy (12 min): https://youtu.be/NuDaIGefdI8

O cyklu „Wybierz Liceum z TIM”

W cyklu rozmów Towarzystwa Inteligentej Młodzieży i Fundacji Edico przedstawiamy wartościowe książki dla młodzieży. Takie, które nie tylko wciągają, wprowadzają w trans, ale też przekazują uniwersalne wartości.

📚📚 Więcej ciekawych książek znajdziesz na www.fundacjaedico.pl oraz www.tim.edu.pl

Edyta Plich

Prezes fundacji Edico, dyrektor Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży (TIM).
Doświadczenie dydaktyczne zdobyła jako nauczycielka i dyrektorka warszawskiego gimnazjum i liceum. 

Moją największą siłą i szczęściem są moi synowie. Misją i pasją – edukacja i teatr, radością – drobne codzienne spotkania. Wierzę w to, co robię, mam wielkie szczęście do dobrych i mądrych ludzi, dlatego mogę realizować fascynujące projekty.

Staszek Dutka

Autor książek, nauczyciel języka polskiego w jednym z renomowanych warszawskich liceów, pasjonat przygód czytelniczych.

Chcę, żeby moi uczniowie lubili literaturę. Książki są fajne i są lustrem – do oglądania siebie i świata. Co o mnie? Lubię grać na gitarze. Lubię teatr. Lubię włóczęgę. Napisałem dwie książki.

Posłuchaj też innych rozmów :

🐀
Rok szczura
Clare Furniss

🪑
I nie było już nikogo
Agatha Christie

🏠
Osobliwy dom pani Peregrine
Ransom Riggs

Newsletter o nowoczesnej edukacji

Raz na miesiąc podsumowujemy ciekawe wydarzenia i spostrzeżenia ze świata edukacji i staramy się zinterpretować ich wpływ na nasze dzieci i młodzież. Dołączając do naszego newslettera możesz być spokojny, że nie ominiesz wartościowego wpisu na naszym blogu. Dziękujemy Ci, bo w ten sposób wspierasz też naszą misję i pokazujesz, że nasza praca się liczy!

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder