Rodzina Penderwicków – Alternatywna Lista Lektur

by Mar 2, 2021Wychowanie przez kulturę i sztukę

Jak wpaść w tarapaty i z gracją 💃 z nich się wydostać?
Czym jest siostrzana przyjaźń? Jak przeżyć beztrosko wakacje i poznać przyjaciół na całe życie👭?
Magdalena Siekierzyńska i Joanna Jaworska rozmawiają o książce Jeanne Birdsall „Rodzina Penderwicków” – wakacyjnej powieści o perypetiach czterech bohaterek, ich ojca i psa🐶.
Bestseller New York Timesa, który znalazł się na Alternatywnej Liście Lektur.

W cyklu rozmów Towarzystwa Inteligentej Młodzieży i Fundacji Edico przedstawiamy wartościowe książki dla młodzieży. Takie, które nie tylko wciągają, wprowadzają w trans, ale też przekazują uniwersalne wartości.

📚📚 Więcej ciekawych książek znajdziesz na www.fundacjaedico.pl oraz www.tim.edu.pl

Magdalena Siekierzyńska

Absolwentka Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, glottodydaktyk. Trenerka skutecznego uczenia się pragnąca rozbudzać w uczniach motywację i radość z poznawania świata.
Z pasji humanistka, człowiek renesansu, zapalona pływaczka i podróżniczka.

Nasza fundacja jest dla mnie spełnionym marzeniem o miejscu, w którym każde dziecko – i to zdolne, i to, które ma trudności w nauce – mogłoby poczuć radość uczenia się, mieć satysfakcję ze swoich osiągnięć naukowych, a tym samym wzrastać jako człowiek i mieć poczucie życiowego sukcesu.

Joanna Jaworska

Prowadzi kanał Opowiedz nam Historię, gdzie poważne historie trafiają do uszu najmłodszych!

Opowiadam dzieciom od lat 5 do 105 historię wojen światowych i PRL-u. Wszystko jest opowiedziane tak, żeby dzieci zrozumiały, zapamiętały i były ciekawe. Wszystkie wydarzenia i postacie są prawdziwe.

Posłuchaj też innych rozmów :

🐀
Rok szczura