Wybierz Liceum z TIM – 2 Społeczne LO im. Pawła Jasienicy – Dyrekcja

by Mar 29, 2021Wybór szkoły

Z Dyrektorką szkoły społecznej, która w ostatnim rankingu Perspektyw zajęła 3 miejsce🥉, p. Anną Sobalą-Zbroszczyk rozmawiamy o codzienności i niecodzienności ☯ 2 SLO im. Pawła Jasienicy. Jak wyglądają egzaminy wstępne, jakie są różnice w perspektywie szkoły polskiej i międzynarodowej (IB), w jaki sposób dobierana jest kadra nauczycieli. W skrócie o tym, jak prowadzić najlepszą szkołę✅. I nie tylko… O realiach warszawskich liceów 🏫 rozmawiamy z tymi, dla których są one codziennością. W cyklu rozmów z uczniami🙋‍♂️ i rodzicami 👩‍🦰 znajdujemy perspektywę szkolnego życia, wyboru szkoły czy profil u kandydata📊. Tę perpektywę postanowiliśmy poszerzyć o wizję dyrekcji szkół. Zapraszamy do ▶ odsłuchania rozmowy.

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu „Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.