Wybierz Liceum z TIM – 4 Społeczne LO im. Batalionu AK „Parasol”

by Kwi 26, 2021Wybór szkoły

„Wymagamy bo kochamy❤️” – to jedno z podstawowych haseł liceum na Hawajskiej🌴🌴, a właściwie 4 Społecznego LO im. Batalionu AK „Parasol”. Rozmawiamy z dyr. Anną Kuleszą, która mówi nam: „Nasi uczniowie często mówią o nauczycielach, że każdy z nich jest indywidualnością, że są nietuzinkowi 👨‍🏫 (…)” i dodaje: „Przyszliśmy z renomowanych szkół publicznych, ale chcieliśmy coś zmienić. Nie chcieliśmy molochów z 30 osobami w klasie – dlatego u nas jest ich 16. Znamy wszystkich uczniów w szkole, czują się jak w rodzinie, bo Hawajska to jest nasz drugi dom🏠”. Przedstawiamy kolejne warszawskie liceum. Pytamy o języki, organizację szkoły i profil kandydatów.

➡Więcej materiałów nt. wyboru liceum znajdziesz na naszym ➡ blogu www.tim.edu.pl/doradztwo-edukacyjne oraz w mediach społecznościowych

➡Facebook – https://www.facebook.com/TowarzystwoInteligentnejMlodziezy

Film uczniów 4 SLO: https://www.youtube.com/watch?v=pMDu1qHZjJk

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu „Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.