Wybierz Liceum z TIM – 78 LO w Warszawie im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

by Kwi 2, 2021Wybór szkoły

„Przyjazna i nowoczesna szkoła dla Ciebie” – tak brzmi hasło 78 Liceum Ogólnokształcącego im.M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej na warszawskim Bemowie. Rozmawiamy dziś z dwojgiem uczniów tej szkoły, aby poznać ich perspektywę👁🔍 i ocenę szkolnej rzeczywistości. Co jest charakterystyczne dla tego liceum i dla kogo może być ono szczególnie atrakcyjne?🎯

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu „Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.