Wojna cukierkowa – Alternatywna Lista Lektur

by Cze 3, 2021Wychowanie przez kulturę i sztukę

Co to jest „szybka literatura”? 📚📶⏩
Dlaczego młodzież ekscytuje się magią? 🧙
Dlaczego niektórzy zabraniają czytać swoim dzieciom „Harry’ego Pottera”?
Wojna cukierkowa – skąd taki niezwykły tytuł?
Edyta Plich i Staszek Dutka rozmawiają o powieści Brandona Mulla pt. „Wojna cukierkowa”

z Alternatywnej Listy Lektur, o której więcej przeczytasz tutaj .

W cyklu rozmów Towarzystwa Inteligentej Młodzieży i Fundacji Edico przedstawiamy wartościowe książki dla młodzieży. Takie, które nie tylko wciągają, wprowadzają w trans, ale też przekazują uniwersalne wartości.

📚📚 Więcej ciekawych książek znajdziesz na www.fundacjaedico.pl oraz www.tim.edu.pl

Edyta Plich

Prezes fundacji Edico, dyrektor Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży (TIM).
Doświadczenie dydaktyczne zdobyła jako nauczycielka i dyrektorka warszawskiego gimnazjum i liceum.

Moją największą siłą i szczęściem są moi synowie. Misją i pasją – edukacja i teatr, radością – drobne codzienne spotkania. Wierzę w to, co robię, mam wielkie szczęście do dobrych i mądrych ludzi, dlatego mogę realizować fascynujące projekty.

Staszek Dutka

Autor książek, nauczyciel języka polskiego w jednym z renomowanych warszawskich liceów, pasjonat przygód czytelniczych.

Chcę, żeby moi uczniowie lubili literaturę. Książki są fajne i są lustrem – do oglądania siebie i świata. Co o mnie? Lubię grać na gitarze. Lubię teatr. Lubię włóczęgę. Napisałem dwie książki.

Posłuchaj też innych rozmów :

🐀
Rok szczura