Lekkie życie Barnaby’go Brocketa – Alternatywna Lista Lektur

by Lip 27, 2021Wychowanie przez kulturę i sztukę

🎈🎈🎈Barnaby Brocket jako figura dziecka innego, wyjątkowego….
Opowieść o rodzicach, którzy nie umieją poradzić sobie z dzieckiem…
Czy Barnaby ma ADHD?
Co Barnaby Brocket ma wspólnego z Małym Księciem i Odyseuszem🎈🎈🎈

Edyta Plich i Staszek Dutka rozmawiają o powieści Johna Boyne’a pt. Lekkie Życie Barnaby’go Brocketa z Alternatywnej Listy Lektur, o której więcej przeczytasz tutaj .

W cyklu rozmów Towarzystwa Inteligentej Młodzieży i Fundacji Edico przedstawiamy wartościowe książki dla młodzieży. Takie, które nie tylko wciągają, wprowadzają w trans, ale też przekazują uniwersalne wartości.

📚📚 Więcej ciekawych książek znajdziesz na www.fundacjaedico.pl oraz www.tim.edu.pl

Edyta Plich

Prezes fundacji Edico, dyrektor Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży (TIM).
Doświadczenie dydaktyczne zdobyła jako nauczycielka i dyrektorka warszawskiego gimnazjum i liceum.

Moją największą siłą i szczęściem są moi synowie. Misją i pasją – edukacja i teatr, radością – drobne codzienne spotkania. Wierzę w to, co robię, mam wielkie szczęście do dobrych i mądrych ludzi, dlatego mogę realizować fascynujące projekty.

Staszek Dutka

Autor książek, nauczyciel języka polskiego w jednym z renomowanych warszawskich liceów, pasjonat przygód czytelniczych.

Chcę, żeby moi uczniowie lubili literaturę. Książki są fajne i są lustrem – do oglądania siebie i świata. Co o mnie? Lubię grać na gitarze. Lubię teatr. Lubię włóczęgę. Napisałem dwie książki.

Posłuchaj też innych rozmów :

🐀
Rok szczura