Wybierz Liceum z TIM – 7 SLO im. B.Geremka – Dyrekcja

by Lip 27, 2021Wybór szkoły

🐀 Szkoła bez wyścigu szczurów i motywująca wewnętrznie do działania. O profilu humanistycznym, ale tłumacząca też zagadnienia inflacji 〽 czy manipulacji politycznej📊. Dziś w rozmowie z p. Michałem „Maksem” Przyborowskim – pełnomocnikiem dyrektora ds. liceum – przedstawiamy 7 Społeczne LO w Warszawie im. Bronisława Geremka z perspektywy szczególnie cennej dla kandydatów i rodziców.

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu „Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.