fbpx

Kim byli – Kamienie na Szaniec #1 [Lekcje TIM]

utworzone przez sie 1, 2021Materiały edukacyjne

🇵🇱 1 Sierpnia w 77. rocznicę 💥 wybuchu Powstania Warszawskiego prezentujemy Wam TIM-ową lekcję o Kamieniach na Szaniec.

O kluczowych postaciach🎖, postawach okresu okupacji opowie nasza znakomita polonistka Anna Piasecka. To pierwszy materiał z przygotowanego przez nas cyklu – dla wszystkich, nie tylko na dziś. Choć dziś szczególnie ważny…🇵🇱

Zachęcamy: gdziekolwiek będziecie – w autobusie, na ulicy, w sklepie, w biurze, w domu, na wakacjach czy w pracy, w Warszawie czy gdziekolwiek w Polsce albo zagranicą – zatrzymajmy się o 17.00 na minutę 🕔 🔇🧎. Pokażmy, że PamiętaMY❤ .

To tak niewiele, a tak dużo.

O Lekcjach TIM

W Towarzystwie Inteligentnej Młodzieży tworzymy materiały, które pozwalają naszym kursantom doświadczyć historii w namacalny sposób. Dla dzisiejszej młodzieży wiele wydarzeń, zwyczajów i treści przekazywanych na kartach lektur jest trudna do zrozumienia. Kontekst dawnych czasów, zrozumienie warunków i motywacji bohaterów żyjących w zupełnie innym świecie niż dzisiejszy są dla wielu młodych ludzi przeszkodą do odkrycia głębi lektur, głębi przeżyć i wartości. 

W TIM-ie umożliwiamy spotkanie  i doświadczenie historii poprzez organizowane przez nas spacery epokowe, lekcje w terenie oraz tworzone materiały wideo. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi lekcjami i rozpropagowania ich w gronie młodzieży.

Newsletter o nowoczesnej edukacji

Raz na miesiąc podsumowujemy ciekawe wydarzenia i spostrzeżenia ze świata edukacji i staramy się zinterpretować ich wpływ na nasze dzieci i młodzież. Dołączając do naszego newslettera możesz być spokojny, że nie ominiesz wartościowego wpisu na naszym blogu. Dziękujemy Ci, bo w ten sposób wspierasz też naszą misję i pokazujesz, że nasza praca się liczy!

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder