fbpx

Kto zdradził Rudego – Kamienie na szaniec #2 [Lekcje TIM]

utworzone przez sie 17, 2021Materiały edukacyjne

▶Kto zdradził Rudego?
O dramacie 😥 pomówienia o zdradę i dochodzeniu prawdy opowiada nasza znakomita polonistka Anna Piasecka.
 
▶ To kolejny materiał z przygotowanego przez nas cyklu lekcji TIM-u poświęconego lekturze „Kamieni na Szaniec” A. Kamińskiego. O bohaterach🎖, postawach i realiach czasów podziemia niepodległościowego II wojny światorej opowiadają Ci, którzy osobiście znali autora.
 
🎞 Niepublikowane dotąd wypowiedzi i kulisy historii pozwalają pełniej spojrzeć na rozterki i trudności młodych ludzi, postawionych przed decyzjami, z którymi musieli się zmierzyć. Polecamy materiał szczególnie ósmoklasistom!

O Lekcjach TIM

W Towarzystwie Inteligentnej Młodzieży tworzymy materiały, które pozwalają naszym kursantom doświadczyć historii w namacalny sposób. Dla dzisiejszej młodzieży wiele wydarzeń, zwyczajów i treści przekazywanych na kartach lektur jest trudna do zrozumienia. Kontekst dawnych czasów, zrozumienie warunków i motywacji bohaterów żyjących w zupełnie innym świecie niż dzisiejszy są dla wielu młodych ludzi przeszkodą do odkrycia głębi lektur, głębi przeżyć i wartości. 

W TIM-ie umożliwiamy spotkanie  i doświadczenie historii poprzez organizowane przez nas spacery epokowe, lekcje w terenie oraz tworzone materiały wideo. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi lekcjami i rozpropagowania ich w gronie młodzieży.

Newsletter o nowoczesnej edukacji

Raz na miesiąc podsumowujemy ciekawe wydarzenia i spostrzeżenia ze świata edukacji i staramy się zinterpretować ich wpływ na nasze dzieci i młodzież. Dołączając do naszego newslettera możesz być spokojny, że nie ominiesz wartościowego wpisu na naszym blogu. Dziękujemy Ci, bo w ten sposób wspierasz też naszą misję i pokazujesz, że nasza praca się liczy!

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder