Alternatywna Lista Lektur #13 – Antygona w Nowym Jorku czyli bezdomność, wulgarność i iluzja

utworzone przez mar 1, 2022Wychowanie przez kulturę i sztukę

Książka, która nadaje twarz bezdomności.
Dramat, który czyta się jak powieść.
Jaką rolę odgrywa iluzja w naszym życiu?
Czy  wulgarność może mieć wartość estetyczną?
Edyta Plich i Staszek Dutka rozmawiają o książce pt.  „Antygona w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego  z Alternatywnej Listy Lektur, o której więcej przeczytasz tutaj .W cyklu rozmów Towarzystwa Inteligentej Młodzieży i Fundacji Edico przedstawiamy wartościowe książki dla młodzieży. Takie, które nie tylko wciągają, wprowadzają w trans, ale też przekazują uniwersalne wartości i pozwalają nawiązać dialog na różnych płaszczyznach. 📚📚 Więcej ciekawych książek znajdziesz na www.fundacjaedico.pl oraz www.tim.edu.pl

Edyta Plich

Prezes fundacji Edico, dyrektor Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży (TIM).
Doświadczenie dydaktyczne zdobyła jako nauczycielka i dyrektorka warszawskiego gimnazjum i liceum.

Moją największą siłą i szczęściem są moi synowie. Misją i pasją – edukacja i teatr, radością – drobne codzienne spotkania. Wierzę w to, co robię, mam wielkie szczęście do dobrych i mądrych ludzi, dlatego mogę realizować fascynujące projekty.

Staszek Dutka

Autor książek, nauczyciel języka polskiego w jednym z renomowanych warszawskich liceów, pasjonat przygód czytelniczych.

Chcę, żeby moi uczniowie lubili literaturę. Książki są fajne i są lustrem – do oglądania siebie i świata. Co o mnie? Lubię grać na gitarze. Lubię teatr. Lubię włóczęgę. Napisałem dwie książki.

Posłuchaj też innych rozmów :

🐀
Rok szczura