Wybór szkoły
Konsultacja dotycząca wyboru szkoły ponadpodstawowej
Od 20 lat pomagamy młodym ludziom w wyborze odpowiedniej szkoły ponadpodstawowej. Obserwujemy losy naszych absolwentów w poszczególnych szkołach i przekonujemy się, że ranking szkół nie powinien być głównym kryterium wyboru. Jest to kwestia bardzo indywidualna, należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak specjalizacja szkoły, oferowane profile, ale także atmosferę szkoły, czyli presję osiągania najlepszych wyników, okazywane wsparcie, życie społeczne.
Wybór szkoły ponadpodstawowej, profilu klasy, uczelni i kierunku studiów w znaczący sposób determinuje dalsze losy edukacyjne i zawodowe. Ewentualna zmiana ścieżki edukacyjnej wiąże się z trudnościami związanymi z ograniczoną dostępnością miejsc i niejednokrotnie z koniecznością zdawania dodatkowych egzaminów. Trafny wybór szkoły ponadpodstawowej zapewni młodemu człowiekowi tak ważny komfort emocjonalny i pozwoli efektywniej przygotować się do egzaminów maturalnych. W rezultacie zdecydowanie łatwiej będzie mu dostać się na wymarzoną uczelnię.
Na konsultację zapraszamy rodziców wraz z dzieckiem.
- Przekażemy informacje o typach szkół i realizowanych w nich programach nauczania.
- Zaproponujemy odpowiednie szkoły i profile,
- Udzielimy wskazówek jak realnie zwiększyć szanse dostania się do wybranego liceum
- Skutecznie pomożemy określić potencjał Twojego dziecka i wybrać odpowiednią dla niego szkołę.
(* dodatkowa specjalistyczna analiza potencjału przez doświadczonego trenera-psychologa opis poniżej)
Edyta Plich
Założycielka i Dyrektorka Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży,
Prezeska Fundacji Wspierania Młodzieży w Nauce Edico
Wykształcenie: tytuł magistra filologii polskiej (Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja literaturoznawcza, językoznawcza, pedagogiczna oraz kulturoznawcza), absolwentka Podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Psychologii oraz Podyplomowych Studiów Polityki i Zarządzania na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, słuchaczka Akademii Teatralnej na Wydziale Wiedzy o Teatrze.
Doświadczenie zawodowe:
Nauczycielka języka polskiego, historii literatury i wiedzy o kulturze. Była dyrektorką warszawskiego gimnazjum i liceum. W 2006 r. jej klasa uzyskała najlepszy wynik maturalny z języka polskiego w Warszawie.
Autorka materiałów dydaktycznych PWN i współautorka internetowego Kalendarza Maturzysty. Asystentka reżysera Andrzeja Dziuka w spektaklu „Migiel Maniara” w Teatrze im. S. I. Witkiewicza w Zakopanem oraz asystentka reżysera Igora Gorzkowskiego w spektaklu „Czarownice z Salem”.
Zainteresowania, hobby: moją pasją i misją jest edukacja i sztuka, radością – drobne codzienne spotkania, a siłą i szczęściem moi synowie. Uwielbiam teatr, powieści Manna, intelektualizm Herberta, zjadliwość Gombrowicza oraz pomysłowość Witkiewicza. Wierzę w to, co robię, mam wielkie szczęście do dobrych i mądrych ludzi, dlatego mogę realizować fascynujące projekty.
Dla młodzieży w wieku 14–17 lat
(kończących szkołę podstawową oraz początkowe klasy liceum)
Konsultacja z rodzicami i dzieckiem
90 minut
Koszt: 360 zł
Jak działa ta usługa?
Usługa doradztwa w zakresie wyboru liceum składa się z trzech etapów:
1. Materiał podstawowy (wideo)
W tym etapie zapraszamy Państwa do obejrzenia przygotowanego przez nas materiału wideo tłumaczącego zasady rekrutacji, wyniki, kolejność działań itp. To informacje, o które pyta nas 95% rodziców. Już ten etap rozwieje wiele Państwa wątpliwości.
Czas trwania: 30 min.
2. Ankieta przygotowawcza
Kolejny etap to wypełnienie ankiety, na podstawie której nasz ekspert będzie przygotowany do rozmowy na temat Państwa dziecka. Dzięki temu nasze rozmowy są bardzo konkretne i nastawione na Państwa potrzeby. Na tym etapie wybierają Państwo także termin konsultacji i dokonują płatności, a jej potwierdzenie załączają Państwo w ankiecie.
Czas trwania:10 min
3. Konsultacja z ekspertem
Rozmowa z naszym ekspertem odbywa się u nas w biurze lub na platformie MS Teams w potwierdzonym przez nas terminie konsultacji.
Czas trwania: 90 min.
Dlaczego warto?
Konsultacja wyboru liceum w TIM-ie to efekt wieloletniego doświadczenia i współpracy ze szkołami, nauczycielami, rodzicami i uczniami. To przede wszystkim:
- czas zaoszczędzony na poszukiwaniu informacji w internecie i próbie ich właściwej interpretacji,
- odpowiedzi na nieoczywiste pytania, których rodzic sam sobie nie postawi,
- zrozumienie mechanizmów rankingowych i tego, że szkoła w TOP10 wcale nie musi być tą najlepszą,
- dopasowanie odpowiedniej szkoły do dziecka,
- szersza perspektywa,
- redukcja stresu towarzyszącego decyzjom o ścieżce edukacji.
Muszę przyznać, że Pani rekomendacja sprawdziła się doskonale. Córka jest uczennicą Liceum STO na Bemowie. Bardzo sobie chwali atmosferę szkoły, a także podejście nauczycieli. Natomiast my jako rodzice jesteśmy pod wielkim wrażeniem zdolności organizacyjnych dyrekcji oraz zaangażowania całego grona pedagogicznego. Dziękujemy serdecznie.
Bartosz
Syn dostał się do CXXXVII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana w Warszawie, jest to jego szkoła pierwszego wyboru i jest zadowolony. Jeśli chodzi o nasze spotkanie z Panią, myślę że nadało szczególnie nam rodzicom jakiś kierunek. Wcześniej zupełnie nie mieliśmy doświadczenia w temacie szkół Średnich w Warszawie. (…)
Agnieszka
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zeszłoroczne spotkanie – bardzo nam pani pomogła, a Helena finalnie zdecydowała się na polecone przez panią Liceum Stevensona z czego jest na razie bardzo zadowolona.
Izabela
Syn dostał się do Kołłątaja. Celowaliśmy w Słowackiego. Polski 92% , matematyka 98%, angielski 100%. Zabrakło olimpiad. Jest zadowolony ze szkoły i kolegów. Kurs w TIM i rozmowa z pewnością miał wpływ na wynik. Jesteśmy zadowoleni.
Grzegorz
Zuzia jest w liceum im. S.I. Witkiewicza. Jest bardzo zadowolona z tego wyboru, zaskoczyła mnie mówiąc, że w skali do 10 ocenia szkołę na 10. Spotkanie było pomocne, po rozmowie z Panią wyeliminowaliśmy z listy córki kilka “opresyjnych” szkół. Rozmowa z Panią ją do tego przekonała bardziej niż moje wcześniejsze sugestie. (Jeśli chodzi o czytanie, to nie do końca udaje nam się wdrożyć plan- codziennie kilka stron, ale namawiam ją nieustannie. W czasie wakacji czytała dużo, teraz ciągle brakuje czasu, nawet jak przekonuję, że chodzi tylko o kilkanaście minut dziennie.) Dziękujemy za pomoc.
Rodzic
(…) I jeszcze najważniejsze: spotkanie TIM było dla nas bardzo ważne bo byłyśmy obie „zielone”, nie wiedziałyśmy o szkołach w Warszawie nic. Trochę rozmawiałyśmy na tym spotkaniu o Dąbrowskim i Skłodowskiej w centrum i te szkoły generalnie podczas wizyt w dniu otwartym były super. Teraz polecamy znajomym, którzy stoją przed wyborem, żeby absolutnie też skorzystali jeśli są w takiej samej sytuacji, więc dziękujemy za pomoc i konsultacje.
Rodzic
Warszawskie Licea
z pierwszej ręki
Na naszym kanale na Youtube oraz na Facebooku publikujemy rozmowy online z uczniami, rodzicami i dyrekcją warszawskich liceów. W wywiadach poruszamy tematy związane z codziennością szkoły – nauczycielami, życiem społecznym, egzaminami czy poziomem nauczania.
Wierzymy, że dzięki tym materiałom wybór liceum dopasowanego do potrzeb ósmoklasisty będzie łatwiejszy.
Korzystając z tej wiedzy i relacji pomagamy dobrać odpowiednią szkołę w ramach doradztwa edukacyjnego.
Mapa warszawskich liceów
Specjalnie dla naszych kursantów oraz osób korzystających doradztwa edukacyjnego przy wyborze liceum stworzyliśmy mapę z lokalizacją ponad 150 liceów warszawskich – zarówno publicznych jak i prywatnych. Zachęcamy do korzystania z niej.