fbpx

WYBÓR SZKOŁY

KONSULTACJA DOTYCZĄCA WYBORU SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ

Konsultacja dotycząca wyboru szkoły ponadpodstawowej

Od 20 lat pomagamy młodym ludziom w wyborze odpowiedniej szkoły ponadpodstawowej. Obserwujemy losy naszych absolwentów w poszczególnych szkołach i przekonujemy się, że ranking szkół nie powinien być głównym kryterium wyboru. Jest to kwestia bardzo indywidualna, należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak specjalizacja szkoły, oferowane profile, ale także atmosferę szkoły, czyli presję osiągania najlepszych wyników, okazywane wsparcie, życie społeczne.

Wybór szkoły ponadpodstawowej, profilu klasy, uczelni i kierunku studiów w znaczący sposób determinuje dalsze losy edukacyjne i zawodowe. Ewentualna zmiana ścieżki edukacyjnej wiąże z trudnościami związanymi z ograniczoną dostępnością miejsc i niejednokrotnie z koniecznością zdawania dodatkowych egzaminów. Trafny wybór szkoły ponadpodstawowej zapewni młodemu człowiekowi tak ważny komfort emocjonalny i pozwoli efektywniej przygotować się do egzaminów maturalnych. W rezultacie zdecydowanie łatwiej będzie mu dostać się na wymarzoną uczelnię.

Na konsultację zapraszamy rodziców wraz z dzieckiem.

  • Przekażemy informacje o typach szkół i realizowanych w nich programach nauczania.
  • Zaproponujemy odpowiednie szkoły i profile,
  • Udzielimy wskazówek jak realnie zwiększyć szanse dostania się do wybranego liceum
  • Skutecznie pomożemy określić potencjał Twojego dziecka i wybrać odpowiednią dla niego szkołę. ( * dodatkowa specjalistyczna analiza potencjału przez doświadczonego trenera-psychologa opis poniżej)

Dla młodzieży 15-17 lat

(kończących szkołę podstawową oraz początkowe klasy liceum)

]

Konsultacja z rodzicami i dzieckiem

60 minut

Cena: 150,00 zł

Mapa warszawskich liceów

Specjalnie dla naszych kursantów oraz osób korzystających doradztwa edukacyjnego przy wyborze liceum stworzyliśmy mapę z lokalizacją ponad 150 liceów warszawskich – zarówno publicznych jak i prywatnych. Zachęcamy do korzystania z niej.

Warszawskie Licea

z pierwszej ręki

Na naszym kanale na Youtube oraz na Facebooku publikujemy rozmowy online z uczniami, rodzicami i dyrekcją warszawskich liceów. W wywiadach poruszamy tematy związane z codziennością szkoły – nauczycielami, zyciem społecznym, egzaminami czy poziomem nauczania.

Wierzymy, że dzięki tym materiałom wybór liceum dopasowanego do potrzeb ósmoklasisty będzie łatwiejszy.  

Korzystając z tej wiedzy i relacji pomagamy dobrać odpowiednią szkołę w ramach doradztwa edukacyjnego. 

Pozwól poznać siebie

Jeśli zastanawiasz się, czy to spotkanie jest warte swojej ceny, skontaktuj się z nami i posłuchaj, jak analiza potencjału wpłynęła na decyzje innych rodziców i uczniów. Jeżeli możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia w podjęciu ważnych decyzji edukacyjnych – zróbmy to razem.