Wybór uczelni
Konsultacja dotycząca wyboru uczelni
Od 20 lat pomagamy młodym ludziom w wyborze kierunków studiów. Przekonujemy ich, że ranking uczelni nie powinien być głównym kryterium. Wybór uczelni to indywidualna decyzja, na którą wpływa nie tylko kierunek studiów, ich poziom i perspektywy, ale także atmosfera, okazywane wsparcie i życie społeczne. Przyszły student powinien odpowiedzieć sobie też na pytanie, czy jest gotów wyjechać na studia do innego miasta lub nawet za granicę.
Wybór uczelni i kierunku studiów w znaczący sposób determinuje dalsze losy edukacyjne i zawodowe. Ewentualna zmiana ścieżki edukacyjnej wiąże się z trudnościami związanymi z ograniczoną dostępnością miejsc i niejednokrotnie z koniecznością zdawania dodatkowych egzaminów, jak również rozpoczęcia drogi zawodowej. Trafny wybór uczelni zapewni młodemu człowiekowi komfort emocjonalny i pozwoli efektywniej przygotować się do wejścia w świat dorosłych.
Jak wygląda konsultacja ?
– Wypełnienie ankiety otrzymanej po wysłaniu zgłoszenia, która ułatwi efektywne przygotowanie się doradcy do spotkania.
– Rozmowa ( stacjonarna lub online), podczas której doradca przekaże swoje rekomendacje szkół wyższych.
– Krótki raport wysyłany mailem po spotkaniu.
Dla młodzieży w wieku 16–19 lat
(klasy liceum, maturzyści)
Konsultacja z rodzicami i dzieckiem:
Skutecznie pomożemy określić potencjał przyszłego studenta i wybrać odpowiednią dla niego szkołę. (dodatkowa specjalistyczna analiza potencjału i potrzeb we współpracy z Pracownią Badania Potencjału TalentMap)
60 minut
Koszt: 280 zł
Jeśli zastanawiasz się, czy to spotkanie jest warte swojej ceny, skontaktuj się z nami i posłuchaj, jak analiza potencjału wpłynęła na decyzje innych rodziców i uczniów.

EKSPERT TIM-u:
Dorota Żuchowicz
Doradca edukacyjny, współzałożycielka TalentMap (Pracownia Badania Potencjału)
Od zawsze interesuje się mechanizmami motywacji. Dba o ścieżki rozwoju pedagogów i uczniów, współtworzyła I SLO „Bednarska” w Warszawie, gdzie przez wiele lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora szkoły.
Jako dyrektorka HR jednej z największych grup inwestycyjnych w Polsce, współtworzyła Akademię Talentów, dbała o szkolenia pracowników, rekrutowanych kandydatów do stanowisk dobierała przede wszystkim wedle potencjału (nie tylko zdobytej już wiedzy). Organizowała również obozy dla dzieci i młodzieży.
Dzisiaj dzieli swój czas między biznes a doradztwo edukacyjne. Bierze udział w licznych projektach biznesowych i edukacyjnych.
Pragnie wspierać młodych ludzi w wyborze ścieżki edukacyjnej – by świadomy wybór należał naprawdę do nich. Stąd zrodził się pomysł TalentMap. Wierzy, że droga do sukcesu płynie z partnerskiego traktowania i poszanowania każdego człowieka – a więc także świadomości talentów, potencjału i motywacji, niezależnie od wieku czy wykształcenia.