fbpx

WYBÓR UCZELNI

KONSULTACJA DOTYCZĄCA WYBORU SZKOŁY WYŻSZEJ

Konsultacja dotycząca wyboru uczelni 

Od 20 lat pomagamy młodym ludziom w wyborze odpowiedniej szkoły ponadpodstawowej. Przekonujemy ich, że ranking uczelni nie powinien być głównym kryterium. Wybór szkoły to indywidualna decyzja, na którą wpływa nie tylko specjalizacja szkoły i  jej poziom, ale także atmosfera, okazywane wsparcie i życie społeczne. Przyszły student powinnien odpowiedzeić sobiet też na pytanie, czy jest gotów wyjechać na studia do innego miasta lub nawet za granicę.
Wybór uczelni i kierunku studiów w znaczący sposób determinuje dalsze losy edukacyjne i zawodowe. Ewentualna zmiana ścieżki edukacyjnej wiąże z trudnościami związanymi z ograniczoną dostępnością miejsc i niejednokrotnie z koniecznością zdawania dodatkowych egzaminów, jak również rozpoczęcia drogi zawodowej. Trafny wybór uczelni zapewni młodemu człowiekowi  komfort emocjonalny i pozwoli efektywniej przygotować się do wejścia w świat dorosłych.

Podczas  konsultacji:

  • Przekażemy informacje o typach szkół wyższych, realizowanych w nich programach nauczania oraz o zasadach rekrutacji (w Polsce i za granicą),
  • Udzielimy wskazówek,  jak  zwiększyć szanse dostania się na wybraną uczelnię,
  • Zaproponujemy szkoły i kierunki dostosowane do zainteresowań i umiejętności kandydata.

Dla Młodzieży 16 - 19 lat

]

Konsultacja z rodzicami i dzieckiem:

Skutecznie pomożemy równie określić  potencjał  przyszłego studenta i wybrać odpowiednią dla niego szkołę.

(dodatkowa specjalistyczna analiza potencjału i potrzeb we współpracy z Pracownią Badania Potencjału TalentMap) – 60 minut

Cena: 150,00 zł

EKSPERT TIM-u:

Dorota Żuchowicz – doradca edukacyjny, współzałożycielka TalentMap (Pracownia Badania Potencjału). Od zawsze interesuje się mechanizmami motywacji. Dba o ścieżki rozwoju pedagogów i uczniów, współtworzyła I SLO „Bednarska” w Warszawie, gdzie przez wiele lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora szkoły.

Jako dyrektorka HR jednej z największych grup inwestycyjnych w Polsce, współtworzyła Akademię Talentów, dbała o szkolenia pracowników,  rekrutowanych kandydatów do stanowisk dobierała przede wszystkim wedle potencjału (nie tylko zdobytej już wiedzy). Organizowała również obozy dla dzieci i młodzieży.

Dzisiaj dzieli swój czas między biznes a doradztwo edukacyjne. Bierze udział w licznych projektach biznesowych i edukacyjnych.

Pragnie wspierać młodych ludzi w wyborze ścieżki edukacyjnej – by świadomy wybór należał naprawdę do nich. Stąd zrodził się pomysł TalentMap. Wierzy, że droga do sukcesu płynie z partnerskiego traktowania i poszanowania każdego człowieka – a więc także świadomości talentów, potencjału i motywacji, niezależnie od wieku czy wykształcenia.

Pozwól poznać siebie

Jeśli zastanawiasz się, czy to spotkanie jest warte swojej ceny, skontaktuj się z nami i posłuchaj, jak analiza potencjału wpłynęła na decyzje innych rodziców i uczniów. Jeżeli możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia w podjęciu ważnych decyzji edukacyjnych – zróbmy to razem.