Witamy w Towarzystwie Inteligentnej Młodzieży

Jesteśmy gronem nauczycieli z pasją, którzy pomagają młodzieży rozwinąć potencjał.

Kursy

Prowadzimy zajęcia w formie stacjonarnej i online

Doradztwo edukacyjne

Pomagamy podjąć decyzje o wyborze szkoły czy studiów.

Wychowanie przez kulturę i sztukę

Uwrażliwiamy na bogactwo i piękno świata

Aktualności

Wakacyjny obóz TIM

Wakacyjny obóz fizyczno-fizyczny, gdzie pasje do nauki i sportu są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Recepta na sukces?

Gdy rodzice pytają nas, co zrobić, by ich dziecko dostało się do dobrej szkoły, mówimy: niech czyta książki

Ważne są język i humor w książkach

Dzieci często mierzą się z poczuciem inności i odrzucenia. Te książki pomogą im oswoić to, co trudne

Alternatywna Lista Lektur

Propozycje świetnych książek wybranych przez ekspertów dla dzieci od przedszkola do matury.

Wakacyjna Lista reportażu

Rozszerzyliśmy Alternatywną Listę Lektur o pozycje związane z reportażem. To wspaniała propozycja na wakacje!

Czytaj dalej

Wybierz liceum z tIM

Rozmawiamy z dyrekcją 7 Społecznego LO im. Geremka.

Czytaj dalej

Poczucie inności i odrzucenia

Nasz tekst w Wysokich Obcasach. Język i czarny humor w książkach oswajają dziecko z bolesną prawdą o mechanizmach niezrozumienia.

Czytaj dalej

O nas

Towarzystwo dla młodzieży

Od ponad 10 lat wspieramy młodzież w osiąganiu sukcesów – zarówno edukacyjnych jak i osobistych. Nasi absolwenci są bogatci nie tylko o wiedzę i umiejętności, ale odrywają także swoje pasje.

Do sukcesu prowadzą setki dróg… i wiele talentów – wspólnie odkrywamy je na każdym kroku. Działamy nieszablonowo, szukamy najmocniejszych stron, wydobywamy drzemiący w dzieciach potencjał.

Możemy obiecać: nie stłamsimy indywidualności!

Kursy

Kursy przedmiotowe w TIM

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Prowadzimy kursy przygotowujące do egzaminu 8-klasisty z j.polskiego, matematyki i angielskiego. Pokazujemy też jak skutecznie się uczyć.

Przygotowanie do konkursów kuratoryjnych

Przygotowujemy do wszystkich etapów konkursów przedmiotowych, a nasi absolwenci wielokrotnie uzyskiwali tytuły laureatów!

Przygotowanie do matury

Od 2009 roku skutecznie przygotowujemy uczniów do egzaminów maturalnych. Nasi maturzyści osiągają bardzo wysokie wyniki, podkreślają przy tym znaczący udział naszych kursów w swoim sukcesie.

Doradztwo edukacyjne

Jak ocenić potencjał?

Jednym ze sposobów ułatwiających młodemu człowiekowi podjęcie właściwych decyzji związanych z kształceniem jest rozpoznanie swojego potencjału we współpracy z licencjonowaną specjalistką.

Jak wybrać liceum?

Wybór szkoły ponadpodstawowej, profilu klasy, uczelni i kierunku studiów w znaczący sposób determinuje dalsze losy edukacyjne i zawodowe. Od 20 lat pomagamy wybrać odpowiednie szkoły. 

Jakie wybrać studia?

Trafny wybór uczelni zapewni młodemu człowiekowi  komfort emocjonalny i pozwoli efektywniej przygotować się do wejścia w świat dorosłych. Ale czy łatwo decydować o przyszłości?

Wychowanie przez kulturę i sztukę

Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży oprócz działalności edukacyjnej stawia sobie za cel wychowanie przez kulturę i sztukę.
Dlatego wszystkich naszych kursantów oraz ich bliskich zapraszamy do udziału w organizowanych lub polecanych przez nas wydarzeniach związanych z kulturą.
Aktualne informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie na Facebooku.

Wśród naszych propozycji znajdują się:

Wyprawy ze sztuką

Wyjazdy do najciekawszych muzeów w Europie z doskonałym przewodnikiem

Promocja czytelnictwa

Czytaj min. 6 stron dziennie w ramach wyzwania 6/60 Fundacji Edico

Spacery epokowe

Tematyczne spacery po Warszawie z przewodnikiem

Młodzieżowy Klub Filmowy

Spotkania filmowe w Kinie Iluzjon przygotowane wspólnie z Filmoteką Narodową

My również bardzo dziękujemy za jakość prowadzonych zajęć (widziałam zmiany w jakości wypracowań) i także za szybką reakcję na zmieniające się warunki zewnętrzne (możliwość pracy zdalnej). Maciek widzi zalety zajęć i stacjonarnych i zajęć online.
Niezależnie od formuły będzie chętnie uczestniczył w przyszłym roku. Natomiast ja decyzję podejmę w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Czekamy na ofertę:) i myślę, że zarówno polski (przygotowanie do egzaminu) jak i z matematyki (konkursowej) jest przedmiotem zainteresowania Maćka.
Jeśli chodzi o poszczególne punkty, (…) to Maćkowi się bardzo się podobał i sposób prowadzenia zajęć, i sprawność pracy zdalnej, i uważa, że atmosfera była bardzo fajna. Co do ostatniego punktu – czekamy na wyniki kangura:) Pozdrawiam

Agnieszka

Rodzic, Przygotowanie do konkursu (kl. VII matematyka)

Chciałabym serdecznie podziękować za zajęcia z języka polskiego z Panią Anią. Mój syn, Karol, bardzo chętnie w nich uczestniczył, uważa, że zajęcia te bardzo mu pomogły w egzaminach do liceum. Uważa, że Pani Ania jest bardzo miłą, ciekawą i inspirującą osobą. Dzięki niej „otworzył się” na polski. Jestem wdzięczna, że mogliśmy skorzystać z tych lekcji.
Z pozdrowieniami

Agnieszka M.

Rodzic, Kurs ósmoklasisty

Agnieszka dostała się na filologię angielską, American Studies i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Wybiera filologię angielską. Wyniki matury: j. polski  (68 % podstawowy, 86% rozszerzony), matematyka (89% podstawowy, 50% rozszerzony) j. angielski (100% podstawowy, 100% rozszerzony). Zajęcia z języka polskiego były bardzo pomocne. Uporządkowały wiedzę na temat przeczytanych lektur i epok historyczno – literackich. Były prowadzone bardzo ciekawie, a materiał okazał się bardzo przydatny. Pozdrawiam serdecznie 😉

Joanna

Rodzic, Kurs maturalny

Piotrek dostał się do Władysława IV, profil: mat-hist-wos. Wyniki egzaminu ósmoklasisty to: 100% matematyka, 100% angielski oraz 96% j.polski. Uczęszczał w pierwszym semestrze na matematykę i j.polski. Przed egzaminem był na kilku korepetycjach indywidualnych. Najwięcej dały mu zajęcia z WOS – został finalistą konkursu przedmiotowego. Pozdrawiam, K.

Konrad

Rodzic, Kurs ósmoklasisty

Uczniów w roku 20/21

Absolwentów

Nauczycieli z pasją

Kursów w ofercie