; TIM FOR YOU | TiM - Towarzystwo inteligentnej Młodzieży

TIM FOR YOU

Przezwyciężamy problemy w nauce

Od października 2018 rusza nasz nowy projekt TIM FOR YOU – wspólne przedsięwzięcie TIM-u (Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży) i POLISH FOR YOU – którego celem jest przezwyciężanie problemów w nauce i pomoc w znalezieniu najskuteczniejszych metod uczenia się.

Będziemy uczyć matematyki, języka polskiego i innych przedmiotów w małych grupach od 3 do 5 osób. Projekt rozpoczniemy od pracy z uczniami w klasach 4-8 szkoły podstawowej.

Podczas długoletniej pracy z dziećmi zauważyliśmy głęboką potrzebę zapewnienia profesjonalnego wsparcia uczniom, którzy mają trudności w nauce. Nie wszyscy uczymy się tak samo, mamy inne predyspozycje, zdolności i ograniczenia. Każdy musi znaleźć odpowiednią dla siebie metodę pracy. Przyczyny kłopotów szkolnych są często bardzo złożone. Jesteśmy przekonani, że rozpoznanie osobistych potrzeb i możliwości ucznia oraz właściwie dobranie najbardziej efektywnych metod uczenia się będzie możliwe dzięki ścisłej współpracy zgromadzonych przez nas fachowców. Nauka konkretnych przedmiotów pod okiem doświadczonych nauczycieli przy wsparciu psychologów i pedagogów sprawi, że nabywane przez naszych podopiecznych umiejętności będą procentować w innych dziedzinach. Chcemy pomóc dzieciom w usamodzielnianiu się, odkrywaniu swoich mocnych stron i przezwyciężaniu słabości.

Ponadto pragniemy wesprzeć rodziców w zdiagnozowaniu trudności edukacyjnych ich dzieci oraz pokonywaniu tych trudności. W tym celu będziemy polecać sprawdzonych specjalistów, wspólnie szukać najlepszych rozwiązań.

Wierzymy, że to holistyczne spojrzenie na proces uczenia się, profesjonalne zdiagnozowanie predyspozycji uczniów oraz dostosowanie i wdrożenie odpowiednich metod pracy muszą zaowocować sukcesem edukacyjnym.

Wychowanie przez kulturę i sztukę

 


 

Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży oprócz działalności edukacyjnej stawia sobie za cel wychowanie przez kulturę i sztukę.

Dlatego wszystkich naszych kursantów oraz ich bliskich zapraszamy do udziału w organizowanych lub polecanych przez nas wydarzeniach związanych z kulturą.

Aktualne informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie na Facebooku.

Wśród naszych propozycji znajdują się:

Wyprawy ze sztuką

wyjazdy do najciekawszych muzeów w Europie

Teatr

wyjścia do teatru na ciekawe spektakle

Spacery

tematyczne spacery po Warszawie z przewodnikiem
w

Młodzieżowy Klub Filmowy

spotkania filmowe w Kinie Iluzjon przygotowane wspólnie z Filmoteką Narodową

KONTAKT

TIM - Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży
Al. Jerozolimskie 101 lok. 20
02-011 Warszawa
Tel. 22 88 66 055
Tel. 602 385 342
sekretariat@tim.edu.pl

Dyżur sekretariatu:
poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 18.00

Nr rachunku bankowego:
09 1140 2004 0000 3102 6460 5288

Miejsce prowadzenia zajęć:
Aleje Jerozolimskie 101 lok. 20
(Klatka B, piętro III)
Aleje Jerozolimskie 101 lok. 42
(Klatka C, parter)
ul. Piękna 24/26