Jak pomagać dziecku uczyć się w domu?

by Kwi 12, 2019Doradztwo edukacyjne

Praca domowa to dalszy ciąg nauki szkolnej, która ma na celu przygotowanie dziecka do samokształcenia. Odrabianie lekcji, to jeden z pierwszych poważnych obowiązków każdego dziecka. Czasami pracy domowej jest tak dużo, że rodzice wyręczają swoje pociechy w wykonywaniu zadań. Niestety nie jest to dobra praktyka. Zadaniem rodziców jest wspomaganie dziecka w codziennym jego wykonywaniu, ale nie wyręczanie go tym obowiązku!

O tym, jak uczyć się efektywnie w studiu Dzień Dobry TVN z Katarzyną Pijanowską, trenerką efektywnego uczenia się oraz z Edytą Plich, mamą czwórki dzieci i  dyrektor Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży rozmawiali prowadzący program.

Posłuchaj całej rozmowy na stronie Dzień Dobry TVN