fbpx

CREDO TIM

Czym naprawdę jest dla nas edukacja

POZNAJ KADRĘZOBACZ OPINIE

WYŁAWIAMY PERŁY, SZLIFUJEMY DIAMENTY

Do sukcesu prowadzą setki dróg… i wiele talentów – wspólnie odkrywamy je na każdym kroku. Działamy nieszablonowo, szukamy najmocniejszych stron, wydobywamy drzemiący w dzieciach potencjał.

Możemy obiecać: nie stłamsimy indywidualności!

Nikt nie jest pustą kartą – i dlatego nie zmieniamy na siłę, lecz dopasowujemy narzędzia do wyjątkowych osobowości. Szanujemy prawo do uczenia się we własnym tempie i podpowiadamy, jak doskonalić się, by osiągnąć mistrzostwo. W kameralnych grupach łatwiej o relacje – i przyjazną atmosferę.

KAŻDA OSOBA TO 
ODRĘBNA OPOWIEŚĆ

IQ TO TYLKO CYFERKI

Jest wiele typów inteligencji – na równi stawiamy tę teoretyczną i tę emocjonalną. Oceny oraz mierzalne wyniki to jedynie wskazówki. Tym, co kluczowe w kształtowaniu naszych losów, są umiejętności miękkie. Fakty są istotne, ale to uczucia zaraźliwe!

Prędkość, z którą polonista wertuje literackie księgi, w mig wyliczy matematyk, a lingwista… on już nawet śni w różnych językach…

W naszej kadrze każdy jest miłośnikiem swojego zawodu! Spotkanie z pedagogami pełnymi pasji to najlepsza zachęta do zdobywania wiedzy. Ponieważ nauczanie postrzegamy jako sztukę kreatywną, to lekcji nie powtarzamy – za to stale je ulepszamy.

 NAUCZYCIEL –
ŹRÓDŁO INSPIRACJI

Z SERCEM DO SZTUKI

To więcej niż wiedza – kształtujemy krytyczny sposób myślenia i interpretacji otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego wierzymy, że filarem dobrej edukacji jest wychowanie przez kulturę i sztukę. Niezależność, otwarty umysł i nauka wyrażania siebie… Wszystko możemy zaczerpnąć z dzieł artystycznych. Lekcje w terenie i wydarzenia kulturalne to rozszerzanie perspektywy i okazja do nowych fascynacji.

WYCHOWANIE PRZEZ KULTURĘ I SZTUKĘ


Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży oprócz działalności edukacyjnej stawia sobie za cel wychowanie przez kulturę i sztukę.

Dlatego wszystkich naszych kursantów oraz ich bliskich zapraszamy do udziału w organizowanych lub polecanych przez nas wydarzeniach związanych z kulturą.

Aktualne informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie na Facebooku.

Wśród naszych propozycji znajdują się:

Wyprawy ze sztuką

Wyjazdy do najciekawszych muzeów w Europie z doskonałym przewodnikiem

Promocja czytelnictwa

Czytaj min. 6 stron dziennie w ramach wyzwania 6/60 Fundacji Edico

Spacery epokowe

Tematyczne spacery po Warszawie z przewodnikiem

Młodzieżowy Klub Filmowy

Spotkania filmowe w Kinie Iluzjon przygotowane wspólnie z Filmoteką Narodową