Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży, doradztwo edukacyjne, wsparcie w wyborze szkoły oraz kursy online oraz stacjonarne dla uczniów szkół podstawowych i wyższych

Wyławiamy perły, szlifujemy diamenty!

Do sukcesu prowadzą setki dróg… i wiele talentów – wspólnie odkrywamy je na każdym kroku. Działamy nieszablonowo, szukamy najmocniejszych stron, wydobywamy drzemiący w dzieciach potencjał.

Nikt nie jest pustą kartą – i dlatego nie zmieniamy na siłę, lecz dopasowujemy narzędzia do wyjątkowych osobowości. Szanujemy prawo do uczenia się we własnym tempie i podpowiadamy, jak doskonalić się, by osiągnąć mistrzostwo. W kameralnych grupach łatwiej o relacje – i przyjazną atmosferę.

Każda osoba to odrębna opowieść!

IQ to tylko cyferki!

Jest wiele typów inteligencji – na równi stawiamy tę teoretyczną i tę emocjonalną. Oceny oraz mierzalne wyniki to jedynie wskazówki. Tym, co kluczowe w kształtowaniu naszych losów, są umiejętności miękkie. Fakty są istotne, ale to uczucia zaraźliwe!

Prędkość, z którą polonista wertuje literackie księgi, w mig wyliczy matematyk, a lingwista… on już nawet śni w różnych językach… W naszej kadrze każdy jest miłośnikiem swojego zawodu! Spotkanie z pedagogami pełnymi pasji to najlepsza zachęta do zdobywania wiedzy. Ponieważ nauczanie postrzegamy jako sztukę kreatywną, to lekcji nie powtarzamy – za to stale je ulepszamy.

Nauczyciel – źródło inspiracji!

Z sercem do sztuki

To więcej niż wiedza – kształtujemy krytyczny sposób myślenia i interpretacji otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego wierzymy, że filarem dobrej edukacji jest wychowanie przez kulturę i sztukę. Niezależność, otwarty umysł i nauka wyrażania siebie… Wszystko możemy zaczerpnąć z dzieł artystycznych. Lekcje w terenie i wydarzenia kulturalne to rozszerzanie perspektywy i okazja do nowych fascynacji.

Wychowanie przez kulturę i sztukę

Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży oprócz działalności edukacyjnej stawia sobie za cel wychowanie przez kulturę i sztukę.
Dlatego wszystkich naszych kursantów oraz ich bliskich zapraszamy do udziału w organizowanych lub polecanych przez nas wydarzeniach związanych z kulturą.
Aktualne informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie na Facebooku.

Wśród naszych propozycji znajdują się:

Wyprawy ze sztuką

Wyjazdy do najciekawszych muzeów w Europie z doskonałym przewodnikiem

Alternatywna Lista Lektur

Książki starannie wybrane przez ekspertów dla dzieci i młodzieży od przedszkola do matury.

Spacery epokowe

Tematyczne spacery po Warszawie z przewodnikiem

 

Młodzieżowy Klub Filmowy

Spotkania filmowe w Kinie Iluzjon przygotowane wspólnie z Filmoteką Narodową

Prowadzimy projekty edukacyjno-kulturalne
wspólnie z:

Alternatywna Lista Lektur

Czytanie nie musi ograniczać się do zestawu książek proponowanych w szkole, może być pasją, dlatego wspólnie z Wydawnictwem Buk Buk oraz Fundacją Edico stworzyliśmy Alternatywną Listę Lektur. Zawiera ona tytuły książek bliskich dzieciom i młodzieży, odwołujących się do ich codzienności, doświadczeń i problemów. Znajdziecie na niej książki, które możemy polecić, dopasowane do różnych grup wiekowych i zainteresowań czytelnika.

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Razem z Centrum Edukacji Obywatelskiej wspieramy czytelnictwo, pomagamy wykształcać nawyki czytelniki, wierzymy, że czytanie książek angażuje i kształtuje obywatelskie postawy. W ramach projektu Poczytajmy CEO i naszej ALternatywnej Listy Lektur zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w klubach czytelniczych oraz promowania czytania wśród rówieśników . Wspólnie wychodzimy z założenia, że czytanie jest kluczem do zdobycia ważnych kompetencji społecznych, a co za tym kształcenia świadomego społeczeństwa.

Zamek Królewski w Warszawie

Wieloletnie doświadczenia nauczycieli TIMu, znajomość podstawy programowej i przekonanie o istotnej roli wychowania przez sztuką zaowocowało współpracą z edukatorami  Zamku Królewskiego w Warszawie. Wspólnie tworzymy scenariusze lekcji muzealnych dla szkół i placówek oświatowych. Trudno o lepszą scenerię lekcji języka polskiego i historii niż wnętrza zamkowe: kultura oświecenia, Rzeczpospolita Wazów, obiady czwartkowe organizowane przez króla Stanisława Augusta,  świat starożytnych mitów, historia i polityka Dwudziestolecia międzywojennego. A to wszystko w najlepszej scenerii Zamku Królewskiego.
#ZamieńSzkołęnaZamek

Polski Instytut Mindfulness

Jesteśmy partnerem Polskiego Instytutu Mindfulness w programie Uważna Szkoła. To co wyróżnia TIM to holistyczne podejście do edukacji, dbałość o rozwój umiejętności miękkich oraz inteligencji emocjonalnej. Zapraszamy środowisko szkolne do praktyki uważności, która stanowi niezwykle skuteczne narzędzie rozwojowe, antystresowe oraz wzmacniające koncentrację i pamięć.

Wyprawy z kulturą

Od początku istnienia Wypraw z kulturą promujemy idee edukacji w podróży. Bierzemy udział w niepowtarzalnych wyjazdach na wystawy, koncerty i festiwale w Polsce i zagranicą. Zapraszamy do aktywnego zwiedzania w towarzystwie ekspertów i pasjonatów sztuki, architektury i muzyki klasycznej.

Filmoteka Narodowa. Kino Iluzjon

W marcu 2014 roku  razem z Filmoteką Narodową stworzyliśmy Młodych Gniewnych – młodzieżowy klub filmowy w w Kinie Iluzjon. Program adresowany jest do nastoletnich kinomanów. Prezentacja współczesnych produkcji i  i swobodna dyskusję o kinie, pozwalają na bardziej świadomy odbiór sztuki filmowej.