fbpx

CREDO TIM

Czym naprawdę jest dla nas edukacja

WYŁAWIAMY PERŁY, SZLIFUJEMY DIAMENTY

Do sukcesu prowadzą setki dróg… i wiele talentów – wspólnie odkrywamy je na każdym kroku. Działamy nieszablonowo, szukamy najmocniejszych stron, wydobywamy drzemiący w dzieciach potencjał. Możemy obiecać: nie stłamsimy indywidualności!

 

 

KAŻDA OSOBA TO ODRĘBNA OPOWIEŚĆ

Nikt nie jest pustą kartą – i dlatego nie zmieniamy na siłę, lecz dopasowujemy narzędzia do wyjątkowych osobowości. Szanujemy prawo do uczenia się we własnym tempie i podpowiadamy, jak doskonalić się, by osiągnąć mistrzostwo. W kameralnych grupach łatwiej o relacje – i przyjazną atmosferę.

 

 

IQ TO TYLKO CYFERKI

Jest wiele typów inteligencji – na równi stawiamy tę teoretyczną i tę emocjonalną. Oceny oraz mierzalne wyniki to jedynie wskazówki. Tym, co kluczowe w kształtowaniu naszych losów, są umiejętności miękkie. Fakty są istotne, ale to uczucia zaraźliwe!

 

 

NAUCZYCIEL – ŹRÓDŁO INSPIRACJI

Prędkość, z którą polonista wertuje literackie księgi, w mig wyliczy matematyk, a lingwista… on już nawet śni w różnych językach. W naszej kadrze każdy jest miłośnikiem swojego zawodu! Spotkanie z pedagogami pełnymi pasji to najlepsza zachęta do zdobywania wiedzy. Ponieważ nauczanie postrzegamy jako sztukę kreatywną, to lekcji nie powtarzamy – za to stale je ulepszamy.

 

 

Z SERCEM DO SZTUKI

To więcej niż wiedza – kształtujemy krytyczny sposób myślenia i interpretacji otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego wierzymy, że filarem dobrej edukacji jest wychowanie przez kulturę i sztukę. Niezależność, otwarty umysł i nauka wyrażania siebie… Wszystko możemy zaczerpnąć z dzieł artystycznych. Lekcje w terenie i wydarzenia kulturalne to rozszerzanie perspektywy i okazja do nowych fascynacji.

WYBRANE OPINIE


TIM to:

  • świetne osoby
  • bardzo przyjazna atmosfera
  • dobry kontakt z nauczycielami
  • bardzo dokładne omawianie materiału i rozwiązywanie wszystkich niejasności
  • dobra lokalizacja i dogodne godziny zajęć.
Piotrek

Liceum

Dziękuję za bardzo ciekawie prowadzony kurs dla gimnazjalistów w TIMie. Systematyczna praca od początku roku pozwoliła mi świetnie przygotować się do egzaminu.
Ola

Gimnazjum

Dzielę się radością z świetnie zdanych egzaminów: Marysia dostała 79%. Mietek 88%. Karolina 93% a Marcel 94%.
Kasia

mama 4-ki gimnazjalistów