Kiedy zmieniać dziecku szkołę?

by Kwi 30, 2019Doradztwo edukacyjne

Już niedługo koniec roku szkolnego, a więc wakacje. To także czas, kiedy uczniowie i rodzice podejmują decyzje o zmianie szkoły. O tym, w jakich okolicznościach warto to zrobić porozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

Edukacja jest jedną z ważniejszych rzeczy, jakie dajemy naszym dzieciom. Edyta Plich wychodzi z założenia, że z dziećmi trzeba przede wszystkim rozmawiać.

Dzieci przechodzą różne etapy w swoim życiu. Czasami w szkole idzie ciężej. W związku z tym powinniśmy dobrze przyglądać się dzieciom i zastanowić się na ile przyczyny i niepowodzenia w szkole są zewnętrzne, a na ile środowisko i szkoła.

Obejrzyj całą rozmowę na stronie Dzień Dobry TVN!