Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Jak wybrać najlepszą szkołę?

by Maj 14, 2019Materiały edukacyjne, Wybór szkoły

Trwa rekrutacja 2019 do szkół ponadpodstawowych. Ponad 700 tys. absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjalnych weźmie w niej udział. Jak ułatwić sobie to zadanie? Czym kierować się przy wyborze szkoły średniej? Jak wybrać najlepszą szkołę?

Wybór nowej szkoły przez nastolatka nie należy do najprostszego. Absolwenci nie mają dużo czasu, ponieważ tygodniowa rekrutacja już się rozpoczęła i potrwa do 20 maja. W tym czasie należy dokonać wyboru i złożyć należytą dokumentację.

Rekrutacja do szkół rozpoczęła się wczoraj i zakończy w poniedziałek o godz. 15:00. W tym czasie trzeba podjąć decyzję, która szkoła jest wymarzona. Jest to wybór kilku możliwości. W tym roku nie ma ograniczonej ilość pozycji szkół do której absolwent może aplikować. Warto więc pomyśleć o dużej rozbieżności – mówi ekspertka edukacyjna TIM Edyta Plich.

Młodzi ludzie o wynikach tej rekrutacji dowiedzą się 16 lipca. Dla tych, którzy nie dostaną się do żadnej z wybranych przez siebie szkół, przewidziany jest drugi termin – rekrutacja uzupełniająca. Ta zostanie rozstrzygnięta dopiero 28 sierpnia.

Posłuchaj całej rozmowy w ramach programu Dzień Dobry TVN!

Newsletter o inteligentnej edukacji