; Czy celebrować oceny i świadectwo dziecka? | TiM - Towarzystwo inteligentnej Młodzieży

Jutro zakończenie roku szkolnego. Świadectwo, czyli podsumowanie całorocznej pracy dziecka, dla niektórych rodziców jest powodem do dumy, dla innych wręcz odwrotnie. Czy celebrować oceny i świadectwo dziecka?

W studiu Dzień Dobry TVN nasza ekspertka – Edyta Plich i Sylwia Anderson-Hanney, nauczycielka i trenerka umiejętności wychowawczych rozmawiały z prowadzącymi program.

Świat się zmienił, a te paski wciąż są najważniejsze. Nie wydaje mi się to być mądrym pomysłem. Świadectwo nie pokazuje progresu, ani włożonej pracy w naukę. W ogóle uważam, że pogoń za ocenami nie jest najlepszym pomysłem. Nie we wszystkim można być też najlepszym. Warto usiąść z dzieckiem już na początku roku szkolnego i przedyskutować, jaki jest cel naszego dziecka w tym roku. – mówi w programie Edyta Plich.

Obejrzyj całą rozmowę z naszą ekspertą na stronie Dzień Dobry TVN