fbpx

Czy celebrować oceny i świadectwo dziecka?

utworzone przez cze 19, 2019Doradztwo edukacyjne, TIM Subiektywnie

Jutro zakończenie roku szkolnego. Świadectwo, czyli podsumowanie całorocznej pracy dziecka, dla niektórych rodziców jest powodem do dumy, dla innych wręcz odwrotnie. Czy celebrować oceny i świadectwo dziecka?

W studiu Dzień Dobry TVN nasza ekspertka – Edyta Plich i Sylwia Anderson-Hanney, nauczycielka i trenerka umiejętności wychowawczych rozmawiały z prowadzącymi program. 

Świat się zmienił, a te paski wciąż są najważniejsze. Nie wydaje mi się to być mądrym pomysłem. Świadectwo nie pokazuje progresu, ani włożonej pracy w naukę. W ogóle uważam, że pogoń za ocenami nie jest najlepszym pomysłem. Nie we wszystkim można być też najlepszym. Warto usiąść z dzieckiem już na początku roku szkolnego i przedyskutować, jaki jest cel naszego dziecka w tym roku. – mówi w programie Edyta Plich.

Obejrzyj całą rozmowę z naszą ekspertą na stronie Dzień Dobry TVN

 

Newsletter o nowoczesnej edukacji

Raz na miesiąc podsumowujemy ciekawe wydarzenia i spostrzeżenia ze świata edukacji i staramy się zinterpretować ich wpływ na nasze dzieci i młodzież. Dołączając do naszego newslettera możesz być spokojny, że nie ominiesz wartościowego wpisu na naszym blogu. Dziękujemy Ci, bo w ten sposób wspierasz też naszą misję i pokazujesz, że nasza praca się liczy!

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder