Wakacyjna praca dla nastolatków. Czego może nauczyć?

utworzone przez cze 6, 2019Doradztwo edukacyjne, TIM Subiektywnie

Wakacje to dla nastolatków czas wypoczynku, czy możliwość zarobienia pieniędzy? Czy da się połączyć jedno z drugim? Kiedy dziecko może zacząć myśleć o zarabianiu własnych pieniędzy i jakie korzyści, poza finansowymi, może osiągnąć?

O wakacyjnej pracy nastolatków rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN.

Co daje nastolatkowi praca, poza możliwością zarobienia pieniędzy? Zdaniem Edyty Plich ważne jest, aby decyzję o podjęciu pracy sezonowej przez dziecko podejmować wspólnie z nim. Jeśli dziecko samo wychodzi z inicjatywą i chęcią podjęcia zatrudnienia, aby sprawdzić w praktyce swoje zainteresowania lub zarobić na wymarzony wyjazd czy gadżet, to moim zdaniem powinno się wyrazić zgodę.

Oprócz tych potrzeb finansowych, praca jest też sposobem, żeby stać się samodzielnym i odpowiedzialnym. Można się spóźniać na spotkanie, do szkoły, ale do pracy już nie.
Poznanie różnych zawodów „od kuchni” to też nauka szacunku dla pracy.
Praca daje tez możliwość uczestnictwa w wydarzeniach, w których nie sposób uczestniczyć na innych zasadach.

Posłuchaj naszej ekspertki w programie Dzień Dobry TVN!

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right