fbpx

Wakacyjna praca dla nastolatków. Czego może nauczyć?

by Cze 6, 2019Doradztwo edukacyjne, TIM Subiektywnie

Wakacje to dla nastolatków czas wypoczynku, czy możliwość zarobienia pieniędzy? Czy da się połączyć jedno z drugim? Kiedy dziecko może zacząć myśleć o zarabianiu własnych pieniędzy i jakie korzyści, poza finansowymi, może osiągnąć?

O wakacyjnej pracy nastolatków rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN.

Co daje nastolatkowi praca, poza możliwością zarobienia pieniędzy? Zdaniem Edyty Plich ważne jest, aby decyzję o podjęciu pracy sezonowej przez dziecko podejmować wspólnie z nim. Jeśli dziecko samo wychodzi z inicjatywą i chęcią podjęcia zatrudnienia, aby sprawdzić w praktyce swoje zainteresowania lub zarobić na wymarzony wyjazd czy gadżet, to moim zdaniem powinno się wyrazić zgodę.

Oprócz tych potrzeb finansowych, praca jest też sposobem, żeby stać się samodzielnym i odpowiedzialnym. Można się spóźniać na spotkanie, do szkoły, ale do pracy już nie.
Poznanie różnych zawodów „od kuchni” to też nauka szacunku dla pracy.
Praca daje tez możliwość uczestnictwa w wydarzeniach, w których nie sposób uczestniczyć na innych zasadach.

Posłuchaj naszej ekspertki w programie Dzień Dobry TVN! 

Newsletter o nowoczesnej edukacji

Raz na miesiąc podsumowujemy ciekawe wydarzenia i spostrzeżenia ze świata edukacji i staramy się zinterpretować ich wpływ na nasze dzieci i młodzież. Dołączając do naszego newslettera możesz być spokojny, że nie ominiesz wartościowego wpisu na naszym blogu. Dziękujemy Ci, bo w ten sposób wspierasz też naszą misję i pokazujesz, że nasza praca się liczy!

[]
1 Step 1
Imię
Nazwisko
Previous
Next
powered by FormCraft