fbpx

Wakacyjna praca dla nastolatków. Czego może nauczyć?

utworzone przez cze 6, 2019Doradztwo edukacyjne, TIM Subiektywnie

Wakacje to dla nastolatków czas wypoczynku, czy możliwość zarobienia pieniędzy? Czy da się połączyć jedno z drugim? Kiedy dziecko może zacząć myśleć o zarabianiu własnych pieniędzy i jakie korzyści, poza finansowymi, może osiągnąć?

O wakacyjnej pracy nastolatków rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN.

Co daje nastolatkowi praca, poza możliwością zarobienia pieniędzy? Zdaniem Edyty Plich ważne jest, aby decyzję o podjęciu pracy sezonowej przez dziecko podejmować wspólnie z nim. Jeśli dziecko samo wychodzi z inicjatywą i chęcią podjęcia zatrudnienia, aby sprawdzić w praktyce swoje zainteresowania lub zarobić na wymarzony wyjazd czy gadżet, to moim zdaniem powinno się wyrazić zgodę.

Oprócz tych potrzeb finansowych, praca jest też sposobem, żeby stać się samodzielnym i odpowiedzialnym. Można się spóźniać na spotkanie, do szkoły, ale do pracy już nie.
Poznanie różnych zawodów „od kuchni” to też nauka szacunku dla pracy.
Praca daje tez możliwość uczestnictwa w wydarzeniach, w których nie sposób uczestniczyć na innych zasadach.

Posłuchaj naszej ekspertki w programie Dzień Dobry TVN! 

Newsletter o nowoczesnej edukacji

Raz na miesiąc podsumowujemy ciekawe wydarzenia i spostrzeżenia ze świata edukacji i staramy się zinterpretować ich wpływ na nasze dzieci i młodzież. Dołączając do naszego newslettera możesz być spokojny, że nie ominiesz wartościowego wpisu na naszym blogu. Dziękujemy Ci, bo w ten sposób wspierasz też naszą misję i pokazujesz, że nasza praca się liczy!

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder