fbpx

Trudna sytuacja dla kandydatów do liceum

utworzone przez lip 15, 2019TIM Subiektywnie

Podwójne roczniki walczą o miejsca w szkołach średnich. Wielu z nich nie dostało się do tych wybranych. Co teraz?

Choć wakacje trwają w najlepsze, to nie wszyscy mogą się z nich cieszyć. W wielu miastach dobiegł końca pierwszy etap rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych. Przez kumulację roczników do szkół średnich, wielu uczniów nie dostało się do wymarzonych szkół. O problemach ósmoklasistów w studiu Dzień Dobry Wakacje miała przyjemność zagościć Dyrektor TIM Edyta Plich wspólnie z Moniką Worch, mamą ósmoklasisty, dyrektor szkoły podstawowej i psycholog.

Jak mówi Edyta Plich:

Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Te dzieci, które dostaną się do szkoły mogą się nazwać szczęśliwcami i będą całymi rodzinami wiwatować. Ci, którzy się nie dostaną muszą ruszyć w poszukiwaniu szkoły w wydrukowanym podaniem. To zawieszenie jest okrutne.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy na stronie Dzień Dobry TVN.

Newsletter o nowoczesnej edukacji

Raz na miesiąc podsumowujemy ciekawe wydarzenia i spostrzeżenia ze świata edukacji i staramy się zinterpretować ich wpływ na nasze dzieci i młodzież. Dołączając do naszego newslettera możesz być spokojny, że nie ominiesz wartościowego wpisu na naszym blogu. Dziękujemy Ci, bo w ten sposób wspierasz też naszą misję i pokazujesz, że nasza praca się liczy!

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder