Źródła informacji przy wyborze szkoły

utworzone przez sty 27, 2021Wybór szkoły

5 źródeł informacji o liceach

Każdy rodzic i uczeń przed podjęciem decyzji o wyborze liceum poszukuje wiarygodnych infromacji na temat obserwowanych szkół. Niestety nie istnieje jedno źródło, które opisywałoby szczegółowo i obiektywnie każdą szkołę ze wszystkich stron. Dlatego przyszli licealiści zmuszeni są do przeglądania różnych źródeł. W odpowiedzi na pytanie rodzica, które źródła mogą być przydatne postanowiliśmy wyszczególnić pięć źródeł informacji o liceach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału, w którym wskazujemy, skąd warto czerpać informacje o rekrutacji, szkolnej codzienności, nauczycielach czy działalności kulturalnej szkół.

Zobacz więcej informacji z zakresu doradztwa przy wyborze szkoły na naszym blogu oraz Facebooku.

Doradztwo edukacyjne

Pomagamy podjąć decyzje o wyborze szkoły czy studiów

Jak ocenić potencjał?

Jednym ze sposobów ułatwiających młodemu człowiekowi podjęcie właściwych decyzji związanych z kształceniem jest rozpoznanie potencjału we współpracy z licencjonowaną specjalistką.

Jak wybrać szkołę?

Wybór szkoły ponadpodstawowej, profilu klasy, uczelni i kierunku studiów w znaczący sposób determinuje dalsze losy edukacyjne i zawodowe.
Od 20 lat pomagamy wybrać odpowiednie szkoły.

Jakie wybrać studia?

Trafny wybór uczelni zapewni młodemu człowiekowi  komfort emocjonalny i pozwoli efektywniej przygotować się do wejścia w świat dorosłych. Ale czy łatwo decydować o przyszłości?