TIMeXpert – Kompetencje przyszłości: wywiad z dr Jakubem Borowskim

utworzone przez lut 2, 2021Doradztwo edukacyjne, Wywiady z ekspertami

Czego dziś uczyć dzieci.

Zapraszamy do kolejnej rozmowy z cyklu TIMeXpert o kompetencjach przyszłości. Tym razem naszym gościem jest dr Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole Bank Polsk oraz adiunkt w Szkole Głównej Handlowej, Katedra Ekonomii II. Jakie kompetencje wskazuje za kluczowe w najbliższych latach?

W co młodzież powinna dziś inwestować i czego rodzice powinni uczyć dzieci, aby zapewnić im dobry start w przyszłości zawodowej? To niełatwe pytanie, z którym rodzice i uczniowie próbują sobie poradzić na różne sposoby. Niektórzy odwlekają te rozważania licząc, że życie samo ułoży scenariusz. Jak się jednak często okazuje, życie zdaje się często wyprzedać nasze oczekiwania. Dlatego warto już dziś zatroszczyć się o najważniejsze umiejętności młodzieży. Czyli o co ? 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy prowadzonej przez Edytę Plich, dyrektorkę Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży. 

TIM eXpert to rozmowy Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży o edukacji przyszłości. TIM kształci uczniów nie tylko w zakresie obowiązkowych egzaminów, ale nastawia młodzież na umiejętności przyszłości.

Po więcej materiałów odnośnie tego, czego uczyć dzieci zapraszamy do zakładki Doradztwo edukacyjne oraz na naszego Facebook’a.