Bohaterki których zabrakło w książce – Kamienie na Szaniec #3 [Lekcje TIM]

by Sie 24, 2021Materiały edukacyjne

O bohaterkach, młodych kobietach, których próżno szukać na kartach „Kamieni na Szaniec” opowiada nasza znakomita polonistka Anna Piasecka.

W cieniu głównych postaci historii A.Kamińskiego znajdują się niepozorne, ciche siostry i narzeczone Zośki, Alka i Rudego. Te, które znały ich doskonale, które przeżyły wojnę i opowiadały o powtorności wojny i trudnościach, z jakimi musieli się mierzyć.

To kolejny materiał z przygotowanego przez nas cyklu lekcji TIM-u poświęconego lekturze „Kamieni na Szaniec” A. Kamińskiego.

O Lekcjach TIM

W Towarzystwie Inteligentnej Młodzieży tworzymy materiały, które pozwalają naszym kursantom doświadczyć historii w namacalny sposób. Dla dzisiejszej młodzieży wiele wydarzeń, zwyczajów i treści przekazywanych na kartach lektur jest trudna do zrozumienia. Kontekst dawnych czasów, zrozumienie warunków i motywacji bohaterów żyjących w zupełnie innym świecie niż dzisiejszy są dla wielu młodych ludzi przeszkodą do odkrycia głębi lektur, głębi przeżyć i wartości.

W TIM-ie umożliwiamy spotkanie  i doświadczenie historii poprzez organizowane przez nas spacery epokowe, lekcje w terenie oraz tworzone materiały wideo.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi lekcjami i rozpropagowania ich w gronie młodzieży.