Akcja małego sabotażu – Kamienie na szaniec #6 [Lekcje TIM]

utworzone przez wrz 10, 2021Materiały edukacyjne

Na czym polegały działania nazywane Małym Sabotażem?
Czym przejawiała się ta postawa w codzienności i planach bohaterów “Kamieni na Szaniec”? Zapraszamy do odcinka o ułańskiej fantazji, głębokiej odwadze i odpowiedzialności za Polskę.

O nieoczywistych postawach i dylematach opowiada nasza znakomita polonistka Anna Piasecka. To kolejny materiał z przygotowanego przez nas cyklu lekcji TIM-u poświęconego lekturze “Kamieni na Szaniec” A. Kamińskiego, w którym świadkowie historii, znajomi autora opowiadają o nieznanych kulisach historii.

O Lekcjach TIM

W Towarzystwie Inteligentnej Młodzieży tworzymy materiały, które pozwalają naszym kursantom doświadczyć historii w namacalny sposób. Dla dzisiejszej młodzieży wiele wydarzeń, zwyczajów i treści przekazywanych na kartach lektur jest trudna do zrozumienia. Kontekst dawnych czasów, zrozumienie warunków i motywacji bohaterów żyjących w zupełnie innym świecie niż dzisiejszy są dla wielu młodych ludzi przeszkodą do odkrycia głębi lektur, głębi przeżyć i wartości. 

W TIM-ie umożliwiamy spotkanie  i doświadczenie historii poprzez organizowane przez nas spacery epokowe, lekcje w terenie oraz tworzone materiały wideo. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi lekcjami i rozpropagowania ich w gronie młodzieży.