Akcja pod Arsenalem – Kamienie na szaniec #8 [Lekcje TIM]

by Wrz 10, 2021Materiały edukacyjne

Akcja pod Arsenałem jest jedną z najdramatyczniejszych akcji i kulminacyjnym momentem „Kamieni na Szaniec”. Moment, w którym jeden z głównych bohaterów umiera. Akcja zakończona sukcesem, która nie przynosi zamierzonego efektu… O nieoczywistych postawach i dylematach opowiada nasza znakomita polonistka Anna Piasecka.

To kolejny materiał z przygotowanego przez nas cyklu lekcji TIM-u poświęconego lekturze „Kamieni na Szaniec” A. Kamińskiego, w którym świadkowie historii, znajomi autora opowiadają o nieznanych kulisach historii.

O Lekcjach TIM

W Towarzystwie Inteligentnej Młodzieży tworzymy materiały, które pozwalają naszym kursantom doświadczyć historii w namacalny sposób. Dla dzisiejszej młodzieży wiele wydarzeń, zwyczajów i treści przekazywanych na kartach lektur jest trudna do zrozumienia. Kontekst dawnych czasów, zrozumienie warunków i motywacji bohaterów żyjących w zupełnie innym świecie niż dzisiejszy są dla wielu młodych ludzi przeszkodą do odkrycia głębi lektur, głębi przeżyć i wartości.

W TIM-ie umożliwiamy spotkanie  i doświadczenie historii poprzez organizowane przez nas spacery epokowe, lekcje w terenie oraz tworzone materiały wideo.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi lekcjami i rozpropagowania ich w gronie młodzieży.