O Aleksandrze Kamińskim – Kamienie na Szaniec #10 [Lekcje TIM]

by Wrz 9, 2021Materiały edukacyjne

Kim był człowiek, który przedstawił prawdziwą twarz młodzieży żyjącej w okupowanej Polsce podczas II wojny światowej? Większość z nas zna go tylko jako autora jednej ze szkolnych lektur. Aleksander Kamiński był jednak postacią wielowątkową, której poświęcamy ten odcinek cyklu. O autorze – Aleksandrze Kamińskim – opowie Wojciech Feleszko, wnuk pisarza.

To ostatni materiał z przygotowanego przez nas cyklu lekcji TIM-u poświęconego lekturze „Kamieni na Szaniec” A. Kamińskiego, w którym świadkowie historii, znajomi autora opowiadają o nieznanych kulisach historii.

O Lekcjach TIM

W Towarzystwie Inteligentnej Młodzieży tworzymy materiały, które pozwalają naszym kursantom doświadczyć historii w namacalny sposób. Dla dzisiejszej młodzieży wiele wydarzeń, zwyczajów i treści przekazywanych na kartach lektur jest trudna do zrozumienia. Kontekst dawnych czasów, zrozumienie warunków i motywacji bohaterów żyjących w zupełnie innym świecie niż dzisiejszy są dla wielu młodych ludzi przeszkodą do odkrycia głębi lektur, głębi przeżyć i wartości.

W TIM-ie umożliwiamy spotkanie  i doświadczenie historii poprzez organizowane przez nas spacery epokowe, lekcje w terenie oraz tworzone materiały wideo.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi lekcjami i rozpropagowania ich w gronie młodzieży.