fbpx

Wybierz Liceum z TIM – 4 Społeczne LO im. Batalionu AK „Parasol”

utworzone przez lut 19, 2022Wybór szkoły

„Wymagamy bo kochamy❤️” – to jedno z podstawowych haseł liceum na Hawajskiej🌴🌴, a właściwie 4 Społecznego LO im. Batalionu AK „Parasol”. Rozmawiamy z dyr. Anną Kuleszą, która mówi nam: „Nasi uczniowie często mówią o nauczycielach, że każdy z nich jest indywidualnością, że są nietuzinkowi 👨‍🏫 (…)” i dodaje: „Przyszliśmy z renomowanych szkół publicznych, ale chcieliśmy coś zmienić. Nie chcieliśmy molochów z 30 osobami w klasie – dlatego u nas jest ich 16. Znamy wszystkich uczniów w szkole, czują się jak w rodzinie, bo Hawajska to jest nasz drugi dom🏠”. Przedstawiamy kolejne warszawskie liceum. Pytamy o języki, organizację szkoły i profil kandydatów.

➡Więcej materiałów nt. wyboru liceum znajdziesz na naszym
➡ blogu www.tim.edu.pl/doradztwo-edukacyjne
oraz w mediach społecznościowych
➡Facebook – https://www.facebook.com/TowarzystwoInteligentnejMlodziezy

Film uczniów 4 SLO: https://www.youtube.com/watch?v=pMDu1qHZjJk

O cyklu „Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu „Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.

Newsletter o nowoczesnej edukacji

Raz na miesiąc podsumowujemy ciekawe wydarzenia i spostrzeżenia ze świata edukacji i staramy się zinterpretować ich wpływ na nasze dzieci i młodzież. Dołączając do naszego newslettera możesz być spokojny, że nie ominiesz wartościowego wpisu na naszym blogu. Dziękujemy Ci, bo w ten sposób wspierasz też naszą misję i pokazujesz, że nasza praca się liczy!

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder