Wybór liceum z TIM – LO Johna A. Stevensona

utworzone przez mar 29, 2022Wybór szkoły

Naszym celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły średniej w oparciu o samodzielność uczniów w zdobywaniu wiedzy z wykorzystaniem  elementów nauczania metodą Montessori, pracy metodą projektów, systemu daltońskiego, nauczania autonomicznego.

W swojej pracy odwołujemy się do poglądów Marii Montessori, Janusza Korczaka oraz idei personalizmu chrześcijańskiego.

Tak o swojej pracy mówią członkini Rady Pedagogicznej oraz z dyrektor Liceum Stevensona.  Zapraszamy do kolejnego odcinka, w którym rozmawiamy o tym, co wyróżnia tę szkołę, jak wygląda w niej nauka i życie społeczne oraz komu warto polecić ją przy podejmowaniu decyzji o wyborze liceum.

O cyklu “Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu “Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.