Wybór Liceum z TIM – LO Zespołu Szkół im. C. Plater-Zyberkówny

utworzone przez mar 3, 2022Wybór szkoły

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu o warszawskich liceach.

🔂Wracamy do szkoły, którą przedstawialiśmy już z perspektywy ucznia. O Liceum Ogólnokształcącym w ramach Szkół im. Cecylii Plater-Zyberkówny rozmawiamy dziś z wicedyrektorem, p. Adamem Hornungiem. Jak wygląda łączenie tradycji 🎩 z nowoczesnością🧢 w jednej z najstarszych szkół w Polsce? Jakie specjalizacje oferuje uczniom i co charakteryzuje nauczycieli, którzy „są przede wszystkim dla uczniów”👨‍🏫. Zapraszamy do rozmowy!

➡Więcej materiałów nt. wyboru liceum znajdziesz na naszym
➡ blogu www.tim.edu.pl/doradztwo-edukacyjne
oraz w mediach społecznościowych
➡Facebook – https://www.facebook.com/TowarzystwoInteligentnejMlodziezy

 

O cyklu “Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu “Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.