Wybór Liceum z TIM – Saska Szkoła Realna

utworzone przez kwi 6, 2022Wybór szkoły

Szkoły, które zwykle przedstawiamy, działają od wielu lat. Dziś mamy dla Was dosłownie nowość🆕. Zapraszamy do nietypowej rozmowy, bo o szkole, której jeszcze nie ma 😉 A mówiąc precyzyjnie – rusza od września📅.

👩‍🏫„W tradycyjnym systemie jest zbyt dużo teorii a za mało praktyki – stąd idea szkół realnych – przygotować młodzież do funkcjonowania w realnym świecie. Zawodowym i prywatnym.” – mówi nam dyrektorka Saskiej Szkoły Realnej, p. Dorotą Robińską.
Więcej o rekrutacji do Saskiej Szkoły Realnej znajdziecie tu: https://saskarealna.edu.pl/rekrutacja

➡A więcej rozmów i materiałów dotyczących wyboru liceum zamieszczamy na naszym kanale YouTube, profilu Facebook oraz na blogu www.tim.edu.pl/doradztwo-edukacyjne.

O cyklu “Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu “Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.