Wybór Liceum z TIM – 21 Społeczne LO im. J. Grotowskiego

utworzone przez cze 5, 2022Wybór szkoły

“Przyjmujemy ludzi na podstawie ich pasji” – mówi nam p. Włodzimierz Taboryski – dyrektor 21 Społecznego LO im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie i dodaje – “liczy się dla nas osobowość kandydata, którą staramy się rozwinąć i nie popsuć”.

W ramach przedstawiania wybranych liceów rozmawiamy dziś o szkole, w której nauczycielka matematyki docenia umiejętności aktorskie 🎭, a klasówki mają 🩺 diagnostyczne zastosowanie.

O realiach warszawskich liceów 🏫 rozmawiamy z tymi, dla których są one codziennością i którzy je kształtują. W cyklu rozmów z uczniami🙋‍♂️ i rodzicami 👩‍🦰 znajdujemy perspektywę szkolnego życia, wyboru szkoły czy profilu kandydata📊. Tę perspektywę postanowiliśmy poszerzyć o wizję dyrekcji szkół.

▶️ Do wysłuchania rozmowy zachęcamy szczególnie ósmoklasistów i ich rodziców.

❗ Więcej materiałów edukacyjnych odnośnie do wyboru szkoły znajdziesz na naszym blogu: www.tim.edu.pl/doradztwo-edukacyjne

O cyklu “Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu “Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.