Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży, doradztwo edukacyjne, wsparcie w wyborze szkoły oraz kursy online oraz stacjonarne dla uczniów szkół podstawowych i wyższych

Wybór Liceum z TIM – 1 STO im. J. Nowaka-Jeziorańskiego

utworzone przez sie 10, 2022Wybór szkoły

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu o warszawskich liceach.

🤲 Otwarci na ludzi, którzy w szkole chcą się nie tylko uczyć – tak o 1 STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego mówi nam Wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących, p. Agnieszka Obłój. Posłuchajcie rozmowy o liceum, w którym rozwój osobowości 📈, kompetencje przyszłości, zainteresowania i otwartość na drugiego człowieka są równie istotne co codzienna nauka👫.

➡ Więcej materiałów nt. wyboru liceum znajdziesz na naszym
➡ blogu www.tim.edu.pl/doradztwo-edukacyjne
oraz w mediach społecznościowych
➡Facebook – https://www.facebook.com/TowarzystwoInteligentnejMlodziezy

1 STO: http://slojedynka.pl/

O cyklu “Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu “Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.