Wybór Liceum z TIM – 25 SLO im. M.Okońskiej

utworzone przez sie 19, 2022Wybór szkoły

“Jeśli przyjdzie uczeń, który chce połączyć biologię z polskim – to staramy mu się to umożliwić. Wychodzimy z założenia, że młody człowiek będzie miał pewne nieoczywiste dla nas zainteresowania i powinniśmy mu w nich pomóc” 🤝- mówi nam dyrektor 25 Społecznego LO im. M.Okońskiej, p. Jacek Majcherek. Zapraszamy do ciekawej rozmowy z dyrektorem, który na szkołę patrzy w niezwykły sposób 👁 – “To chyba jakaś przygoda, jak górska wyprawa”🏔🥾🔝.

▶ Więcej materiałów także i innych warszawskich liceach ➡ przedstawiamy na naszym kanale oraz na Facebooku i blogu.

📲 Facebook ➡ www.facebook.com/TowarzystwoInteligentnejMlodziezy
💻 Blog ➡ www.tim.edu.pl/doradztwo-edukacyjne

 

O cyklu “Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu “Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.