Czego szkoła nie nauczy? Czyli jak przygotować się do nieznanej przyszłości?

utworzone przez gru 15, 2022Doradztwo edukacyjne, Inspiracje edukacyjne, TIM Subiektywnie

Dziś uczyć się muszą nie tylko uczniowie, ale też my, nauczyciele.

Edyta Plich z Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży rozmawia z Olą i Piotrem Stanisławskimi z Crazy Nauka – największego portalu naukowego w Polsce.


Świat bardzo szybko się zmienia, uczniowie bieglej korzystają z komputera od nas. Ucząc ich tego, czego nauczyliśmy się 20 lat temu, sprawiamy, że szkoła postrzegana jest jako skansen – mówi Edyta Plich.

Dyrektorka Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży gościła w podcaście „Czego szkoła nie nauczy, czyli jak przygotować się do nieznanej przyszłości?” na zaproszenie Crazy nauka we współpracy z firmami Acer i Google. Tutaj możecie wysłuchać całej rozmowy.

***

Edyta Plich – założycielka i dyrektorka Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży, prezeska Fundacji Wspierania Młodzieży w Nauce Edico.

Doradztwo edukacyjne

Pomagamy podjąć decyzje o wyborze szkoły czy studiów

Jak ocenić potencjał?

Jednym ze sposobów ułatwiających młodemu człowiekowi podjęcie właściwych decyzji związanych z kształceniem jest rozpoznanie potencjału we współpracy z licencjonowaną specjalistką.

Jak wybrać szkołę?

Wybór szkoły ponadpodstawowej, profilu klasy, uczelni i kierunku studiów w znaczący sposób determinuje dalsze losy edukacyjne i zawodowe. 
Od 20 lat pomagamy wybrać odpowiednie szkoły. 

Jakie wybrać studia?

Trafny wybór uczelni zapewni młodemu człowiekowi  komfort emocjonalny i pozwoli efektywniej przygotować się do wejścia w świat dorosłych. Ale czy łatwo decydować o przyszłości?