Wybór Liceum z TIM – Społeczne Liceum Startowa 4K

utworzone przez gru 9, 2022Wybór szkoły

Jeśli mamy odnaleźć swoją drogę, porzućmy manię sprowadzania nauki i ludzi do cyfr❗ – mówi Ewa Kurman-Grzybko. Dyrektor Społeczne Liceum Startowa 4K im. Wojciecha Młynarskiego opowiada, czym wyróżnia się jej szkoła i jacy uczniowie👨‍👨‍👧‍👧najlepiej się w niej odnajdą.
▶️ W cyklu “Wybierz liceum z TIM” podpowiadamy Wam, jak wybrać odpowiednie liceum. Do wysłuchania rozmowy zachęcamy szczególnie ósmoklasistów i ich rodziców.

O cyklu “Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu “Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie właściwych decyzji.