Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży, doradztwo edukacyjne, wsparcie w wyborze szkoły oraz kursy online oraz stacjonarne dla uczniów szkół podstawowych i wyższych

Matejko kontra Abakanowicz. Lekcja w Zamku Królewskim.

utworzone przez sty 18, 2023Inspiracje edukacyjne, Kształcenie przez sztukę

Jeśli lubicie spędzać wolny czas na dobrych wystawach lub jesteście bywalcami opery i filharmonii, być może zaciekawi Was koncept turystyki zupełnie innej od rutynowych wycieczek biur podróży.

Wyprawy ze Sztuką, Muzyką i Architekturą, czyli Wyprawy z Kulturą, to autorskie wyjazdy z ekspertem na wystawy czasowe i spektakle operowe w całej Europie.

Każda Wyprawa zdarza się tylko jeden jedyny raz. Kluczową rolę w Wyprawach odgrywa Ekspert, który dobiera warte uwagi wydarzenia, definiuje temat i prowadzi przed i podczas podróży serię wykładów wprowadzających (online i na żywo).

Chcesz spędzić krótki urlop inaczej? Dowiedz się więcej o wystawach i spektaklach, na które się wybieramy. Zapisz się też na newsletter, by nie pominąć żadnej Wyprawy!

https://wyprawyz.pl/

Bezpłatna lekcja dla kursantów TIM w Zamku Królewskim.

Jeszcze przed feriami, w czwartek 9 lutego o godz. 15.30, zapraszamy kursantów Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży z klasy 8 na lekcję muzealną do Zamku Królewskiego. Lekcja ta wzmocni kompetencje interpretacji dzieła sztuki potrzebne na egzaminie ósmoklasisty. Uczniowie powinni rozpoznawać prace znanej na całym świecie polskiej artystki, obecnie odnoszącej sukcesy w prestiżowym Tate Modern w Londynie.

Jak najlepiej uwiecznić historię? Czy jest na to tylko jeden dobry sposób? Przyglądając się obrazom słynnego Jana Matejki z kolekcji Zamku oraz rzeźbom Magdaleny Abakanowicz, zaprezentowanym na jej wystawie czasowej w Zamku Królewskim, razem z młodymi uczestnikami zajęć, zastanowimy się nad plusami i minusami tych dwóch diametralnie różnych narracji artystycznych.

Lekcja ta jest bezpłatna dla kursantów TIMu.

Uwaga: liczba miejsca ograniczona. Mamy tylko 25 miejsc, więc zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na adres sekretariat@tim.edu.pl