Wybór Liceum z TIM – Autorskie Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 42

utworzone przez mar 13, 2023Wybór szkoły

Stoi przed Wami wybór liceum? Czy braliście pod uwagę naukę w Autorskim Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym nr 42?

Czy ALON to faktycznie szkoła humanistyczna? Jak prowadzić lekcje polskiego, żeby były one także szkołą życia? Czy da się uprawiać sport, chodząc do szkoły? Na te pytania znajdziesz odpowiedź oglądając rozmowę w ramach cyklu „Wybierz szkołę z TIM”.

Uczniowie, którzy kończą naszą szkołę są fajnymi, porządnymi ludźmi, otwartymi na świat, tolerancyjnymi. Dzieciaki odnajdują u nas to, czego nie znajdują w innych szkołach” Tak o ALON, czyli Autorskim Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym nr 42, mówi dyrektor Wojciech Zientarski.

O cyklu “Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu “Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie decyzji i odpowiedź na pytanie jakie liceum wybrać.