Wybór Liceum z TIM – Liceum Fundacji Primus

utworzone przez mar 4, 2023Wybór szkoły

Stoi przed Tobą wybór liceum? Może zatem przy wyborze szkoły wyższej warto wziąć pod uwagę Liceum Fundacji Primus? To nowoczesna szkoła, która nie zmusza do zero-jedynkowego wyboru profilu klasy. Tak o liceum Fundacji Primus, mówi dyrektor placówki. Proponujemy indywidualne modelowanie profilu kształcenia, nie tworzymy klas ściśle sprofilowanych, ale klasy „dla ścisłych” oraz klasy dwujęzyczne. Języki są naszą wizytówką – dodaje Krzysztof Adamowicz w rozmowie Edyty Plich w ramach cyklu „Wybierz szkołę z TIM”.

O cyklu “Wybierz Liceum z TIM”

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest zawsze poważnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Sami kilkukrotnie to przechodziliśmy i wiemy, jakie emocje i stres wiążą się często z tymi decyzjami. Chodzi przecież nie tylko o wybór szkoły, której poziom nauczania i podejście do uczniów umożliwią zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne są również warunki, w których młodzież będzie mogła nawiązać przyjaźnie, przeżywać przygody i odkrywać swoje pasje. Znalezienie właściwego miejsca, dopasowanego do potrzeb dziecka jest tym samym skomplikowanym zadaniem. Chcemy je trochę uprościć.

W niektórych materiałach wspominaliśmy już, że wybór szkoły powinien zależeć od wielu czynników. Rankingi, fora dyskusyjne, rekomendacje znajomych, dni otwarte – to wszystko cenne źródła informacji. Postanowiliśmy dodać do nich przeprowadzone przez nas w czasie pandemii wideo rozmowy z uczniami i dyrekcją wybranych liceów w Warszawie. Możecie je też znaleźć na naszej mapie 😉

W cyklu “Wybierz liceum z TIM” zwróciliśmy się do szkół publicznych jak i prywatnych. Znajdziecie tu relacje ze szkół nastawianych na edukację artystyczną, językową jak i ścisłą. Edukację w modelu międzynarodowym, jak również domowym. Mamy nadzieję, że materiały te pozwolą spojrzeć na prezentowane licea z innej, wewnętrznej perspektywy, co ułatwi podjęcie decyzji i odpowiedź na pytanie jakie liceum wybrać.