Wywiad z Michałem Czerneckim w ramach cyklu “Książki, kamera, akcja!” dla Alternatywnej Listy Lektur.

utworzone przez maj 9, 2024Inspiracje edukacyjne, Nowości, Wywiady z ekspertami

“Z książkami jestem za pan brat”.


Wywiad z Michałem Czerneckim w ramach cyklu “Książka, kamera, akcja!” dla Alternatywnej Listy Lektur”

Kupować książki nauczył się dopiero w dorosłym życiu. Wcześniej świat literatury otwierały przed nim biblioteki. „Moje pokolenie wypożyczało książki. Bardzo lubiłem szukać ich w katalogu, potem sprawdzać, czy książka jest na półce, wreszcie móc ją wypożyczyć” – mówi Michał Czernecki.

Aktor do dzisiaj dużo czyta. Jego ulubioną książką jest saga „Czarnoksiężnik z Archipelagu” Ursuli K. Le Guin. „Polecam ją każdemu. To opowieść uniwersalna, mimo że dzieje się w wymyślonym świecie” – podkreśla rozmówca Edyty Plich. Aktor poleca też serię „Mroczna wieża” Stephena Kinga, za którą biegał od jednej księgarni do drugiej, nie mogąc doczekać się dalszego ciągu opowieści. „Czytałem do rana” – mówi.
Co czytanie dało Michałowi Czerneckiemu i jak książki ukształtowały jego synów? Dlaczego warto czytać? Posłuchaj rozmowy Edyty Plich.

Na naszym kanale na Youtube oraz na Facebooku publikujemy rozmowy online z uczniami, rodzicami i dyrekcją warszawskich liceów. W wywiadach poruszamy tematy związane z codziennością szkoły – nauczycielami, życiem społecznym, egzaminami czy poziomem nauczania.

Wierzymy, że dzięki tym materiałom wybór liceum dopasowanego do potrzeb ósmoklasisty będzie łatwiejszy.

Korzystając z tej wiedzy i relacji pomagamy dobrać odpowiednią szkołę w ramach doradztwa edukacyjnego.