Kurs predyspozycji językowych

Kurs predyspozycji językowych TIM

Uczniom zainteresowanym nauką w klasach dwujęzycznych w 7 i 8 klasie szkoły podstawowej lub w liceum polecamy kurs predyspozycji językowych. Przygotowuje on do testu predyspozycji językowych, ale również uwrażliwia na języki obce i poszerza horyzonty lingwistyczne.

Czego uczymy na kursie predyspozycji językowych?

Kurs predyspozycji językowych TIM rozwija umiejętność wnikliwego czytania ze zrozumieniem poprzez odnajdowanie analogii w podobnych komunikatach napisanych w różnych językach. Pod opieką doświadczonych nauczycieli młodzież wprawia się w szukaniu kluczowych informacji. Na kursie predyspozycji językowych pracujemy na tekstach w językach, których młodzież nie zna. Duński, portugalski, czeski, łacina, czy nawet węgierski to języki, które pojawiają się na egzaminie predyspozycji językowych. Tekstów w języku angielskim na teście predyspozycji nie ma, ale do znajomości tego języka odwołujemy się przy tłumaczeniach z języków obcych, kiedy szukamy internacjonalizmów, czyli wyrazów, które brzmią podobnie w wielu językach.
Na kursie predyspozycji językowych zwracamy też uwagę na bogactwo rodzimego języka, np. poprzez ćwiczenie frazeologii i dialektów, trenujemy zastosowanie reguł w nim panujących, dbamy o precyzję wypowiedzi i poprawność tekstową.

Kurs predyspozycji językowych doskonali sztukę logicznego myślenia

Ważnym elementem kursu predyspozycji językowych jest praca z tzw. językiem fikcyjnym, czyli sztucznym fragmentem systemu językowego. Uczniowie analizują tekst, odnajdują reguły gramatyczne charakterystyczne dla danego języka fikcyjnego oraz starają się odgadnąć znaczenie słów na podstawie przykładowych zdań. Uczą się rozpoznawać, a także samodzielnie tworzyć nowe struktury. Takie ćwiczenia doskonalą umiejętność logicznego myślenia, potrzebną nie tylko w nauce języków obcych.

Podczas zajęć korzystamy z materiałów autorskich. Do pracy samodzielnej uczniowie dostają również autorski zbioru zadań Katarzyny Pijanowskiej oraz Magdaleny Siekierzyńskiej, które od lat z sukcesem przygotowują młodzież do testów predyspozycji językowych.

Przygotowanie do testu predyspozycji językowych z TIM można dobrać wedle indywidualnych potrzeb ucznia. Zajęcia odbywają się stacjonarnie lub online. Można je zrealizować w II semestrze roku szkolnego.

Dlaczego warto pójść na kurs predyspozycji językowych?

Kurs predyspozycji językowych przygotowuje do testu predyspozycji językowych, który umożliwia naukę w klasach dwujęzycznych. To klasy, w których poszczególne lekcje prowadzone są zarówno w języku polskim, jak i w języku obcym. Nauka w dwóch językach pozwala nie tylko na zdobycie kompetencji językowych potrzebnych w liceum, na studiach i w karierze zawodowej, ale też usprawnia pracę mózgu, pozwala na wszechstronny rozwój, daje pewność siebie, swobodę komunikacji i szersze spojrzenie na świat. To dobra inwestycja w przyszłość.

Sprawdzone, autorskie rozwiązania

 

 

Polecamy zbiór zadań Testuj swoje kompetencje językowe  Katarzyny Pijanowskiej i Magdaleny Siekierzyńskiej.   Są to testy, które pomagają w samodzielnym przygotowaniu się do egzaminu predyspozycji językowych do klas dwujęzycznych w szkole podstawowej i liceum.

Książka do kupienia:

Istnieje możliwość odbioru osobistego na Ursynowie lub w centrum (po wcześniejszym umówieniu się), tel. 515123179

Wiemy, że czasami łatwo pogubić się w nazwach.

Przeglądasz teraz kurs dotyczący predyspozycji językowych. Mamy nadzieję, że tego właśnie szukasz. Jeśli nie – istnieje odrębny kurs dotyczący kompetencji językowych.