Dorota Oleszczak

Język Polski, Łacina, Retoryka

Wykształcenie
Tytuł magistra filologii polskiej i filologii klasycznej (Wydział Polonistyki i Wydział Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego), ukończone studia doktoranckie na Wydziale Filologii Klasycznej UW i studia podyplomowe Szkoły Uczącej Się CEO-APS.

Doświadczenie zawodowe
Od 2002 r. uczy języka polskiego, języka łacińskiego i retoryki w liceum. Wykładała retorykę dla nauczycieli w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin. Ma piętnastoletnie doświadczenie w byciu liderem humanistycznego zespołu nauczycielskiego. Jest współautorką programu nauczania blokowego opartego na korelacji przedmiotów humanistycznych w klasie interdyscyplinarnej, autorką programu nauczania retoryki oraz korektorka i redaktorką publikacji naukowych w języku polskim i łacińskim. Wyróżniła się jako opiekunka uczniów zdolnych (certyfikat Wars i Sawa) i drużyny w Warszawskiej Lidze Debatanckiej. Administrowała stroną szkoły na FB.

O sobie
W kontakcie z młodzieżą stawiam na budowanie relacji z uczniami, oddawanie im odpowiedzialności za ich sukces edukacyjny. Coraz bardziej fascynuje mnie wykorzystanie w edukacji metodyk zwinnych (Scrum i Agile). Uważam się za enfant terrible w klasie grzecznych nauczycieli i nienawidzę robić rzeczy, które nie mają sensu.

Uwielbiam tańce dawne (XVI–XIX w.) i stare gry RPG i cRPG – mam ogromny sentyment do serii Baldur’s Gate. Interesuję się warszawską komunikacją miejską, jestem miłośniczką autobusów MAN LionCity G. W wolnych chwilach tworzę prace haftem krzyżykowym i oglądam kreskówki z serii Cow&Chicken.