Jagna Agnieszka Grabowska

Język Angielski

Wykształcenie: tytuł magistra filologii klasycznej (Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego); absolwentka podyplomowych studiów Dyplomacja Kulturalna (Collegium Civitas); instruktorka medytacji i uważności (Instruktorski Kurs Medytacji i Uważności u Macieja Wieloboba, kurs Mindfulness MBSR – Program Redukcji Stresu oparty na Uważności – wg J. K. Zinna).

Doświadczenie zawodowe: Od 2000 r. pracuje z dziećmi i młodzieżą szkolną jako korepetytorka języka angielskiego, z sukcesem przygotowuje uczniów do sprawdzianów, testów, egzaminów końcowych, matur, egzaminów FCE oraz ACE.

O sobie: Pomagam oswoić i zrozumieć gramatykę angielską, uczę technik rozwiązywania testów i zwracam uwagę na typowe pułapki testowe. Pokazuję, jak sprawdzić własną pracę. Lubię tłumaczyć gramatykę, wyjaśniać powiązania językowe, wskazywać analogie, dzięki czemu moim kursantom łatwiej jest zapamiętać pewne zagadnienia gramatyczno-leksykalne. Frajdę sprawia mi pokazanie uczniom prostej metody na uporządkowanie czasów angielskich, dzięki której zagmatwany z pozoru temat staje się przejrzysty. Uważam, że w nauce, jak w sporcie, najważniejsza jest motywacja.

Spełniam się, przygotowując uczniów do matury rozszerzonej z języka angielskiego. Wiem, że jest to jeden z najbardziej stresujących egzaminów, więc oprócz wiedzy, techniki rozwiązywania zadań, chętnym abiturientom pokazuję proste metody oddechowe na radzenie sobie ze stresem.

Wyzwanie stanowi dla mnie uczeń, który nie przepada za językiem angielskim, a spełnieniem jest sytuacja, gdy po moich zajęciach zaczyna się interesować tym przedmiotem.

Fascynują mnie techniki relaksacyjne oraz medytacyjne, ich wpływ na poprawę kondycji psycho-emocjonalnej. Jestem pasjonatką jogi, tańca spontanicznego i naturalnego poszerzania świadomości. Ponadto interesuję się kulturą antyczną, lubię muzykę i pieśni Żydów sefardyjskich, karmi mnie muzyka jazzowa Luke’a Howarda, obrazy René Magritte’a oraz literatura z nurtu realizmu magicznego. Dla przyjemności fotografuję oraz bawię się farbami i płótnem.