Promieniowanie Gamma

utworzone przez mar 23, 2019

Mapa myśli o promieniowaniu gamma

Promieniowanie Gamma to wysokoenergetyczna forma promieniowania elektromagnetycznego. Ma wiele zastosowań i dzisiejsza medycyna miałaby bardzo trudno bez możliwości wykorzystywania tych fal. W formie mapy myśli zbieramy informacje o promieniowaniu gamma.

Jak już doskonale wiecie nauka na pamięć nie jest najlepszym sposobem, żeby raz a dobrze przyswoić pewne informacje. W fizyce na szczęście nie ma wielu rzeczy, które musimy pamiętać jednak jest kilka informacji, które wiedzieć po prostu wypada, ale wkucie ich na podstawie wiadomości z podręcznika może niejednego skutecznie zniechęcić. Dlatego przygotowaliśmy dla Was garstkę wiedzy dotyczącej różnych rodzajów fal elektromagnetycznych w formie map myśli. Zostały one stworzone na podstawie informacji dostępnych w podręczniku do fizyki oraz na wikipedii i uporządkowane tak, żeby przekazać najistotniejsze wiadomości – zarówno pod kątem egzaminu, jak i późniejszego wykorzystania tego w życiu (nigdy nie wiadomo, co i kiedy nam się przyda 😉 ).
Do Waszej dyspozycji są 3 gotowe mapy dotyczące promieniowania gamma, ultrafioletu i podczerwieni.  Do pełnej charakterystyki promieniowania elektromagnetycznego brakuje promieni X, światła widzialnego, mikrofal i fal radiowych. Dlatego zachęcamy Was do poćwiczenia i stworzenia pozostałych map myśli w oparciu o te, które Wam udostępniamy.
Jeśli chcecie podzielić się swoimi pracami wysyłajcie je do nas a my wybierzemy kilka i opublikujemy je jako materiały dla Waszych młodszych kolegów!

KONTAKT

TIM – Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży
Al. Jerozolimskie 101 lok. 20
02-011 Warszawa
Tel. 22 88 66 055
602 385 342
sekretariat@tim.edu.pl

Dyżur sekretariatu:
poniedziałek – piątek w godz. 10.00 – 18.00

Nr rachunku bankowego:
09 1140 2004 0000 3102 6460 5288

Miejsce prowadzenia zajęć:
Aleje Jerozolimskie 101 lok. 20
(Klatka B, piętro III)
Aleje Jerozolimskie 101 lok. 42
(Klatka C, parter)
ul. Piękna 24/26

Doradztwo edukacyjne

Pomagamy podjąć decyzje o wyborze szkoły czy studiów

Jak ocenić potencjał?

Jednym ze sposobów ułatwiających młodemu człowiekowi podjęcie właściwych decyzji związanych z kształceniem jest rozpoznanie potencjału we współpracy z licencjonowaną specjalistką.

Jak wybrać szkołę?

Wybór szkoły ponadpodstawowej, profilu klasy, uczelni i kierunku studiów w znaczący sposób determinuje dalsze losy edukacyjne i zawodowe. 
Od 20 lat pomagamy wybrać odpowiednie szkoły. 

Jakie wybrać studia?

Trafny wybór uczelni zapewni młodemu człowiekowi  komfort emocjonalny i pozwoli efektywniej przygotować się do wejścia w świat dorosłych. Ale czy łatwo decydować o przyszłości?