fbpx

Mapa myśli o promieniowaniu gamma

Promieniowanie Gamma to wysokoenergetyczna forma promieniowania elektromagnetycznego. Ma wiele zastosowań i dzisiejsza medycyna miałaby bardzo trudno bez możliwości wykorzystywania tych fal. W formie mapy myśli zbieramy informacje o promieniowaniu gamma.

Jak już doskonale wiecie nauka na pamięć nie jest najlepszym sposobem, żeby raz a dobrze przyswoić pewne informacje. W fizyce na szczęście nie ma wielu rzeczy, które musimy pamiętać jednak jest kilka informacji, które wiedzieć po prostu wypada, ale wkucie ich na podstawie wiadomości z podręcznika może niejednego skutecznie zniechęcić. Dlatego przygotowaliśmy dla Was garstkę wiedzy dotyczącej różnych rodzajów fal elektromagnetycznych w formie map myśli. Zostały one stworzone na podstawie informacji dostępnych w podręczniku do fizyki oraz na wikipedii i uporządkowane tak, żeby przekazać najistotniejsze wiadomości – zarówno pod kątem egzaminu, jak i późniejszego wykorzystania tego w życiu (nigdy nie wiadomo, co i kiedy nam się przyda 😉 ).
Do Waszej dyspozycji są 3 gotowe mapy dotyczące promieniowania gamma, ultrafioletu i podczerwieni.  Do pełnej charakterystyki promieniowania elektromagnetycznego brakuje promieni X, światła widzialnego, mikrofal i fal radiowych. Dlatego zachęcamy Was do poćwiczenia i stworzenia pozostałych map myśli w oparciu o te, które Wam udostępniamy.
Jeśli chcecie podzielić się swoimi pracami wysyłajcie je do nas a my wybierzemy kilka i opublikujemy je jako materiały dla Waszych młodszych kolegów!