Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży, doradztwo edukacyjne, wsparcie w wyborze szkoły oraz kursy online oraz stacjonarne dla uczniów szkół podstawowych i wyższych

Wszystko o podczerwieni

utworzone przez mar 23, 2019

Co trzeba wiedzieć o podczerwieni?

Co trzeba wiedzieć o podczerwieni? W jednej infografice zbieramy wszystkie najważniejsze informacje o podczerwieni. Potrafisz zapamiętać te informacje w postaci mapy myśli o podczerwieni? Powodzenia!

Jak już doskonale wiecie nauka na pamięć nie jest najlepszym sposobem, żeby raz a dobrze przyswoić pewne informacje. W fizyce na szczęście nie ma wielu rzeczy, które musimy pamiętać jednak jest kilka informacji, które wiedzieć po prostu wypada, ale wkucie ich na podstawie wiadomości z podręcznika może niejednego skutecznie zniechęcić. Dlatego przygotowaliśmy dla Was garstkę wiedzy dotyczącej różnych rodzajów fal elektromagnetycznych w formie map myśli. Zostały one stworzone na podstawie informacji dostępnych w podręczniku do fizyki oraz na wikipedii i uporządkowane tak, żeby przekazać najistotniejsze wiadomości – zarówno pod kątem egzaminu, jak i późniejszego wykorzystania tego w życiu (nigdy nie wiadomo, co i kiedy nam się przyda 😉 ).
Do Waszej dyspozycji są 3 gotowe mapy dotyczące promieniowania gamma, ultrafioletu i podczerwieni.  Do pełnej charakterystyki promieniowania elektromagnetycznego brakuje promieni X, światła widzialnego, mikrofal i fal radiowych. Dlatego zachęcamy Was do poćwiczenia i stworzenia pozostałych map myśli w oparciu o te, które Wam udostępniamy.
Jeśli chcecie podzielić się swoimi pracami wysyłajcie je do nas a my wybierzemy kilka i opublikujemy je jako materiały dla Waszych młodszych kolegów!

KONTAKT

TIM – Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży
Al. Jerozolimskie 101 lok. 20
02-011 Warszawa
Tel. 22 88 66 055
602 385 342
sekretariat@tim.edu.pl

Dyżur sekretariatu:
poniedziałek – piątek w godz. 10.00 – 18.00

Nr rachunku bankowego:
09 1140 2004 0000 3102 6460 5288

Miejsce prowadzenia zajęć:
Aleje Jerozolimskie 101 lok. 20
(Klatka B, piętro III)
Aleje Jerozolimskie 101 lok. 42
(Klatka C, parter)
ul. Piękna 24/26